Ima neko gori i od Arsenala, a to je Milan! Lion uradio u Moskvi ono što Zvezda nije! Šok za Dortmund i Lacio! (VIDEO)

Liga Evrope, 1/8 finala

Arsenal i Atletiko Madrid su maltene jednom nogom u četvrtfinalu

Objavljeno: 23:18h

Počela je osmina finala Lige Evrope i to prilično neočekivanim rezultatima.

Mislili smo da je Arsenal u katastrofalnoj formi, ali je čuveni Milan u još goroj, što se videlo u njihovom međusobnom duelu na "San Siru" koji predstavlja i derbi ove faze takmičenja.

"Tobdžije" su sa dva ispaljena đuleta došle do velike prednosti i pobede 2:0 u gostima, tako da deluje da su već sada prešle veći deo puta ka četvrtfinalu.

Henrik Mkitarjan je najpre u 15. minutu tzopovskim udarcem probušio maltene mrežu Donarume, a potom se u 4. minutu sudijske nadoknade Remzi maltene ušetao u gol posle sjajne asistencije Ozila.

Salcburg je šokirao Borusiju usred Dortmunda 2:1, a junak je bio Beriša. Najpre je pogodio iz penala u 49. minutu, kome je doduše prethodio prekršaj na samoj ivici, pa nije jasno da li je bio unutar ili izvan 16 metara, a potom je poslao projektil u 56. za 2:0. Nadu za revanš u Austriji je "milionerima" Širle.

Atletiko Madrid je protiv Lokomotive iz Moskve obavio ogroman deo posla na svom stadionu, jer je slavio 3:0.

Saul Niguez je načeo goste iz Rusije torpedom koji je ispalio sa velike udaljenosti, a nadovezali su se Dijego Košta i Koke pogocima iz kontra napada.

CSKA je imao sreće protiv Crvene zvezde u prethodnoj rundi, ali je sada ona bila na strani Liona. Francuski tim je u Moskvi ostvario minimalnu pobedu pogotkom Marsela posle kornera.

Lacio i njegovi navijači su doživeli neprijatno iznenađenje na "Olimpiku" od Dinamo Kijeva. Nisu izgubili, ali kao da jesu pošto je meč završen 2:2.

Poveli su gosti iz Ukrajine preko Cigankova, ali je usledio preokret u narednih 10 minuta kada je prvo Imobile poravnao, a potom Felipe Anderson na asistenciju Sergeja Milinkovića Savića doneo prednost "nebesko-plavima".

I onda kada su oni dominirali na terenu, u finišu meča Moraeš je šokirao sve bombom kojom je pocepao mrežu domaćeg golmana i doneo Ukrajincima velikih 2:2 za revanš u Kijevu.