Barsa bacila Atletiko na kolena! Projektil Lea Mesija vredan šampionske krune! Sosijedad morao da pobedi! Valensija sigurna! (VIDEO)
Lionel Mesi, Foto: Reuters

PRIMERA, 27. KOLO

Polako mogu da otvaraju šampanjac

Fudbaleri Levantea i Espanjola odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici 27. kola španskog prvenstva.

Domaći Levante poveo je u 51. minutu golom Hosea Moralesa iz jedanaesterca, a bod Espanjolu doneo je Leo Baptistao u prvom minutu nadoknade vremena.

Levante je 12. put odigrao nerešeno u prvenstvu, zauzima 17. mesto na tabeli sa 21 bodom i ima bod manje, ali i utakmicu više od Las Palmasa, koji se na 18. mestu nalazi u zoni ispadanja.

Espanjol je 11. put odigrao nerešeno i 14. je na tabeli sa 32 boda.

U derbiju kola koplja su ukrstili Barselona i Atletiko.

Katalonci su projektilom Lionela Mesija u 26. miutu slavili sa 1:0 i čini se da već polako mogu da počne sa proslavom nove šampionske titule.

Barsa je na ovom meču bukvalno sakrila loptu od borbenog rivala koji jednostavno nije mogao da je pronađe za 90 minuta igre.

Program je nastavljen duelom Sosijedada i Alavesa.

Baskijci su na svom terenu slavili sa 2:1.

Da do tri boda momci sa Anote stignu pobrinuli su se Morena i Iljaramendi i već posle 11 minuta igre na semaforu je stajalo 2:0.

Počasni gol za Alvaes postigao je Pedraza u 36. minutu.

U poslednjem meču dana Valensija je savladala Betis sa 2:0.

Strelci su bili Rodrigo u 22. minutu i Simone Zaza u 47.

Valensija nastavlja svoj pohod ka plasmanu u Ligu šampiona, a Betis je lagan na devetom mestu.