Teatar snova je mesto na kom protivnik brzo završi na javi! (FOTO) (VIDEO)
Cezar Aspilikueta i Pol Pogba na meču Mančester - Čelsi, Foto: Reuters

28. kolo premijer lige

Žoze Murinjo je ovog puta bio uspešniji od Antonija Kontea

Fudbaleri Totenhema su u prvom meču nedeljnog programa 28. kola Premijer lige minimalnim rezultatom došli do novih bodova.

Mali londonski derbi pripao je "Pevcima" koji su slavili na gostovanju Kristal Palasu, pogotkom Harija Kejna u 88. minutu.

Tim Maurisija Poketina zauzeo je četvrto mesto i preskočio branioca titule Čelsi za dva boda, a Luka Milivojević je na terenu proveo svih 90 minuta.

Što se tiče upravo ekipe sa Stamofrd Bridža, ona je poražena na gostovanju Mančester junajtedu 2:1, što je bio i derbi ovog vikenda, kada se pogledaju sve lige "petice".

Čelsi je odlično otvorio meč, stvarao više prilika, a nesmotrenost odbrane u jednom momentu iskoristio je Vilijan, koji je nakon odlične partije protiv Barselone zakucao loptu u mrežu Davida De Hee.

Ipak, da bi se otišlo sa nerešenim rezultatom u poluvremenu, pobrinuo se Romelu Lukaku, koji je postigao prvi pogodak protiv svog bivšeg kluba u dresu "Crvenih đavola", a na asistenciju Marsijala.

Tim Žozea Murinja bio je nešto konkretniji u nastavku, a kazna je došla u 75. preko Lingarda, kom je upravo asistirao strelac izjednačujućeg pogotka.

Branioc titule je pao na peto mesto ispod Totenhema, a Nemanja Matić je proveo čitav meč na terenu.

To je to što se tiče Premijer lige ovog vikenda, a jedina dva kluba koja nisu odigrala ovo 28. kolo su Arsenal i Mančester siti koji svoj duel igraju u Liga Kupu.

Premijer ligа, 28. kolo:

Subota: Lester - Stouk 1:1 (0:1) (Batlend og 70 - Šaćiri 41)

Bornmut - Njukasl 2:2 (0:2) (Smit 80, Gosling 89 - Gejl 7, 45+1)

Brajton - Svonsi 4:1 (1:0) (Mari 18 penal, 69, Nokar 73, Lokadija 90 - Abraham 85)

Barnli - Sautempton 1:1 (0:0) (Barns 67 - Gabijadini 90)

Liverpul - Vest Hem 4:1 (1:0) (Džan 29, Salah 51, Firino 57, Mane 77 - Anotnio 59)

VBA - Hadersfild 1:2 (0:0) (Doson 64 - Van la Para 48, Munije 56)

Votford - Everton 1:0 (0:0)

(Dini 80) Nedelja: Kristal Palas - Totenhem 0:1 (0:0)