Milanova rapsodija u Rimu, Real će dati Sergeju blanko ček, ako ovako nastavi! Sampdorija gazi ka Evropi! (VIDEO)

26. KOLO SERIJE A

Nedelja je dan za italijanski fudbal!

Fudbaleri Fiorentine su prekinuli lošu seriju rezultata jer su slavili na svom terenu protiv Kjeva sa 1:0.

Biragi je u šestom minutu postavio konačan rezultat, što je i realan ishod jer gost nije prikazao ništa specijalno.

Sampdorija je na šestom mestu koje vodi u evropske kvalifikacije, jer je nanela Udinezeu treći vezani poraz u domaćem prvenstvu.

Tim iz Udina je poražen sa 2:1, a autogolom Silvestrea u 95. minutu je okončan duel.

Sergej Milinković Savić opravdava silne milione koji se pominju u medijima, a vezani su za njegov transfer u Real Madrid.

Ako ovako nastavi, "kraljevski klub" će morati da mu da blanko ček.

Srbin je dao dva gola na gostovanju Sasuolu i ostavio rimski tim na trećem mestu, iza Juvea i Napolija.

Torino je u lošoj formi, i to se vidi po najnovijem meču, u kom su poraženi od devetnaestoplasirane Verone sa 2:1.

"Bikove" je "rešio" Valoti golovima u 12. i 77. minutu, a Jagoš Vuković je bio asistent kod prvog.

Fudbaleri Spala pobedili su danas na gostujućem terenu Krotone sa 3:2, u utakmici 26. kola italijanskog prvenstva i prekinuli niz od tri poraza.

Spal je poveo u 37. minutu golom Mirka Antenučija, a izjednačio je Ante Budimir u 49. minutu. Dva minuta kasnije novo vođstvo gostujućem timu doneo je Lorenco Šimić, a treći gol za Spal postigao je Alberto Paloski.

Valter Zenga
Valter Zenga foto: EPA/Albano Angilletta

Konačan rezultat postavio je Budimir, svojim drugim golom na utakmici, u 86. minutu.

Spal sada ima četiri pobede i sa 20 bodova zauzima 18. mesto u zoni ispadanja. Krotone ima bod više na 17. mestu i prvi je iznad crte.

Fudbaleri Milana su u derbiju kola slomili Romu sa 2:0, golovima Kutronea i Kalabrije.

Ovim rezultatom Romi je otežana situacija, jer je sada na petom mestu, jedno ispod Intera, dok je Milan napredovao na sedmo.