Barsa sa pola gasa, Sevilja ušla u seriju, Alaves gazi sve redom, Valensiju spasao penal u završnici! (VIDEO)
Katalonci se polako pripremaju za šampionsko slavlje u Primeri, Foto: Reuters

PRIMERA, 24. KOLO

Naredne nedelje lider prvenstva Španije će igrati prvi meč nokaut faze protiv Čelsija u najelitnijem klupskom takmičenju Starog kontinenta

U 24. kolu Primere, fudbaleri Sevilje pobedili su Las Palmas sa 2:1 na gostujućem terenu i, makar privremeno, došli na peto mesto u prvenstvu Španije.

Ekipa iz Andaluzije približila se poziciji koja vodi u evropska takmičenja, a njen protivnik je ostao da se bori za opstanak u ligi.

Ben Jeder je na asistenciju saigrača Pabla Sarabije, koji je prošao po desnoj strani, postigao je u 35. minutu gol za vodstvo njegove ekipe. Gosti su do dvocifrene prednosti došli u 50. minutu, a strelac je bio asisent kod prvog gola, Sarabija.

Las Palmas je utešni pogodak postigao osam minuta pre kraja, kada je Kaljeri bio precizan izvođač jedanaesterca.

Fudbaleri Barselone pobedili su Eibar u gostima sa 2:0, u 24. kolu Primere.

Strelci su bili Luis Suarez u 16. i Đorđi Alba u 89. minutu.

Eibar je od 66. minuta imao igrača manje zbog drugog žutog kartona koji je dobio Fabio Oreljana.

Barselona je prva sa 62 boda, 10 više uz utakmicu više od drugoplasiranog Atletiko Madrida.

Eibar je na sedmom mestu u španskom prvenstvu sa 35 bodova.

Ekipa Alavesa vezala je treću pobedu u Primeri, a ovog puta savladan je Deportivo minimalnim rezultatom.

Jedini gol na meču postigao je El Hadadi u 61. minutu.

Deportivo je ostao na 19. mestu koje znači i ispadanje u niži rang, dok je Alaves u nešto sigurnijoj situaciji na 14. poziciji.

Malaga je umalo napravila problem Valensiji, ali je Dani Pareho uspeo da "slepim miševima" donese veoma bitnu pobedu.

Tim sa "Mestalje" je vezao drugi trijumf u nizu, pa je na trećem mestu sa dve utakmice više od Reala kog tek čekaju mečevi.

Ideje je doneo Malagi prednost u 27. minutu, Kokelan izjednačio 10 minuta pre kraja, da bi u finišu bela tačka presudila.

Malaga je ostala na poslednjem mestu sa 13 bodova i teško da će se išta promeniti do kraja sezone, no, da vidimo...