NEZAPAMĆENO: Kiša golova u Ligi Evrope, Napolijeva sramota, spektakl u Dortmundu, Lacio kiksnuo, gori Glazgov! (VIDEO)
Fudbaleri Borusije iz Dortmunda, Foto: Reuters

liga evrope

Kakvo veče u drugom po rangu kontinentalnom takmičenju

Objavljeno: 23:47h

Krenimo od najvećeg derbija - Borusija je sa 3:2 savladala Atalantu, ali Italijani su bili blizu aktivnog rezultata pred revanš da Miši Batšuaji nije proradio i sa dva pogotka svom timu obezbedio trijumf, iako je je Josip Iličić početkom drugog poluvremena uspeo za pet minuta da postigne dva gola.

Manuel Fernandeš je het trikom doneo trijumnf Lokomotivi iz Moskve u Nici identičnim rezultatom 3:2, iako su domaći imali prednost od 2:0.

Real Sosijedad je uspeo da preokrene prednost Salcburga od 1:0, ali je golom Takumina Minamina u četvrtom minutu nadoknade austrijski tim izjednačio - 2:2.

Milan je bez problema slavio protiv Ludogoreca u gostima 3:0, istim rezultatom je Olimpik Marsej kod kuće savladao Bragu, a Arsenal u Švedskoj bio bolji od Estersunda.

Spartak iz Moskve je ostao kratkih rukava jer je poražen od Bilbaa na svom terenu sa 1:3.

U prvom meču dana Sporting je sacladao Astanu u Kazahstanu sa 3:1.

AEK iz Atine izvukao je deblji kraj, pošto je dozvolio Dinamu iz Kijeva 1:1 na svom terenu.

Ukrajinci su poveli golom Cigankova u 19. minutu, a izjednačio je Ajdarević devet minuta pre kraja.

Protivnik Partizana iz grupne faze Lige Evrope ima ozbiljnu šansu da prođe dalje u revanšu za sedam dana.

Možemo slobodno da kažemno da je Seltik napravio odličan rezultat pobedivši Zenit na svom terenu 1:0.

Jedini gol postigao je Mekgregor u 78. minutu na asistenciju Čarlija Musonde, koji je zimus stigao iz Čelsija.

Na ovom meču je bitno pomenuto da je bilo čak 10 žutih kartona.

Kopenhagen je verovatno završio sezonu u Evropi, jer je poražen kod kuće od Atletiko Madrida sa 4:1.

Viktor Fišer je obradovao domaće u 15. minutu, ali je ekipa Čola Simeonea krenula u borbu od 21. minuta kada je Njigez izjednačio.

Gameiro je proekrenuo, Grizman potvrdio trijumf, a Vitolo još više olakšao posao "Jorgandžijama".

Steaua je iznenadila Lacio na svom terenu, pobedivši Lacio sa 1:0, i tako napravila prijatno iznenađenje.

Gner je na asistenciju Budeskua pogodio u 29. minutu, a naš Sergej Milinković Savić dobio je žuti karton u devetom minutu.

Statistički izjednačen duel pripao je rumunskoj ekipi.

Lion je nastavio crnu seriju Viljareala. Francuski velikan pobedio je na svom terenu špansku ekipu sa 3:1, a to je "Žutoj podmornici" treći vezani neuspeh, posle poraza od Alavesa i Betisa u Primeri.

Najveće iznenađenje priredio je Lajpcig koji je potpuno nadigrao Napoli u Italiji i pobedio 3:1.

Znamo za šta je sposoban tim sa "Čizme", ali ovo će teško preokrenuti u svoju korist.

LIGA EVROPE - 1/16 finala, prvi mečevi:

Utorak:

Crvena zvezda - CSKA 0:0

Četvrtak:

Astana - Sporting 1:3 (1:0) (Tomasov 7 - Fernandeš 47pen, Martins 49, Sumbija 55)

Borusija Dortmund - Atalanta 3:2 (1:0) (Širle 30, Batšuaji 65, 91 - Iličić 51, 56)

Nica - Lokomotiva Moskva 2:3 (2:1) (Baloteli 4, 28pen - Fernandeš 45pen, 69, 77)

Spartak M. - Atl. Bilbao 1:3 (0:3) (Adrijano 61 - Aduriz 22, 39, Riko 45)

Real Sosijedad - Salcburg 2:2 (0:1) (Odriozola 57, Januzaj 89 - Ojarzabal 27, Minamino 94/

Ludogorec - Milan 0:3 (0:1) (Kutrone 45, Rodrigez 63pen, Borini 92)

Estersund - Arsenal 0:3 (0:2) (Monreal 13, Papajanopulos 25ag, Ozil 59)

Marselj – Braga 3:0 (1:0) (Žermen 4, 69, Tovan 74)

AEK - Dinamo Kijev 1:1 (0:1) (Ajdarević 80 - Cigankov 19)

Seltik - Zenit 1:0 (0:0) (Mekgregor 78)

Kopenhagen - Atletiko Madrid 1:4 (1:2) (Fišer 15 - Saul 21, Gameiro 37, Grizman 71, Vitolo 77)

FCSB - Lacio 1:0 (1:0) (Gnohere 29)

Lion - Viljareal 3:1 (0:0) (Alvaro 46, Fekir 49, Depaj 82 - Fornals 63)

Partizan - Plzenj 1:0 (0:0) (Tavamba 58 - Ržeznik 82)

Napoli - RB Lajpcig 1:3 (0:0) (Una 52 - Verner 61, 93, Bruma 74)

BONUS VIDEO: Južna tribina poziva na pevanje, zapad uzvraća zvižducima na Partizan - Viktorija