Kud Kanga prođe, tu Sančez ne raste! Liverpul poslao Tadića u zonu ispadanja (VIDEO)

PREMIJER LIGA, 27. kolo

Da li su konačno pronašli ono što su toliko dugo tražili?

U jednom od najvažnijih mečeva 27. kola Premijer lige Njukasl je iznenadio Mančester junajted rezultatom 1:0 i prekinuo niz od četiri meča bez pobede u tom takmičenju.

Jedini pogodak postigao je Met Riči u 65. minutu, a na asistenciju Dvajta Gejla.

Inače, za Njukasl je debitovao golman Martin Dubravka, koji je letos branio za Spartu iz Praga protiv Crvene zvezde. Iako su tada crveno-beli preko Kange i Boaćija uspeli da mu daju čak tri pogotka, Đavolima preko Sančeza, Lukakua, Lingarda i ekipe nije pošlo za rukom da ga savladaju nijednom. Odličan debi.

Svrake su dugo tražile pouzdanog golmana, još od odlaska Šeja Givena, a možda bi upravo ovaj slovečki internacionalac mogao da bude pravo rešenje.

Reprezentativac Srbije Nemanja Matić igrao je za Junajted do 77. minuta.

U prvom meču dana Hadersfild je sa 4:1 slavio nad Bornmutom.

Na poslednjoj utakmici nedeljnog programa, Liverpul je u gostima slavio nad Sautemptonom sa 2:0, bacivši Svece u zonu ispadanja.

Prvi gol postigao je Firmino na asistenciju Salaha na početku meča, a drugi gol delo je istog tandema, samo u obrnutim ulogama, tri minuta pre odlaska na odmor.

Pred ekipom za koju nastupa Dušan Tadić je grčevita borba za opstanak.

Premijer liga, 27. kolo:

Totenhem - Arsenal 1:0

(Kejn 49)

Everton - Kristal Palas 3:1 (Sigurdson 46, Nijase 51, Dejvis 75 - Milivojević 83p)

Stouk - Brajton 1:1 (Šaćiri 68 - Izkvijerdo 32)

Svonsi - Barnli 1:0 (Ki 81)

Vest Hem - Votford 2:0 (Ćićarito 38, Arnautović 78)

Mančester siti - Lester 4:1

(Sterling 3, Aguero 48, 53, 77 - Vardi 24)

Hadersfild - Bornmut 4:1 (2:1)

(Pričard 7, Munije 27, 66, Van la Para 90+5 - Stanislas 14)

Njukasl - Mančester Junajted 1:0 (0:0)