Da li ovo Barsa zapada u krizu? Sudija pogurao Valensiju, Sevilja golom Koree savladala žilavu Đironu, Selta i Espanjol podelili plen! (FOTO)

primera, 23. kolo

Sevilja se ovom pobedom vratila na šesto mesto na tabeli sa 36 bodova. Đirona je deveta sa pet bodova manje.

Fudbaleri Barselone remizirali su na svom Kamp nou sa ekipom Hetafea rezultatom 0:0 u 23. kolu Primere.

Domaći su se neočekivano mučili u prvom poluvremenu, samo su retke bile prilike pred golom Visentea Guaite, a tek je u drugom delu igre tempo utakmice malo skočio. Barsa je pokušavala da probije bedem ispred šesnaesterca gostiju, ali i kada je uspevala u tome, nije mogla da prođe pored raspoloženog bivšeg čuvara mreže Valensije.

U prvoj utakmici nedeljnog programa Sevilja je u Andaluziji minimalno porazila Đironu (1:0).

Trenutak odluke dogodio se u 46. minutu, kada je Pablo Sorabia savladao golmana katalonske ekipe Jasina Bonua, nakon obitka posle pokušaja Hoakina Koree.

Đirona je propustila veliku priliku u finišu prvog dela, kada Adai nije iskoristio jedanaesterac. Sjajno je intervenisao Serhio Riko.

U trećem meču nedeljnog programa, Selta i Espanjol su podelili plen rezultatom 2:2.

U poslednjem meču dana Valensija je slavila nad Levanteom sa 3:1, posle nekoliko čudnih sudijskih odluka. Prvo je poništen čist gol gostima, da bi onda svirao krajnje sumnjiv penal nad Simoneom Zazom u sam smiraj utakmice. Strelci su bili Santi Mina, Lusijano Vijeto i Dani Pareho za domaćina, dok je ispostaviće se samo počasni pogodak za Levante dao Serhio Postigo.