SVAKA ČAST! Povređeni Rikardinjo i drugari su gospodari futsala! (VIDEO)
Rikardinjo se okitio titulom prvaka Evrope, Foto: EPA/Igor Kupljenik

EP U FUTSALU

Rikardinjo nije završio meč, pošto se povredio u drugom produžetku, ali nije mogao da zamisli bolji početak utakmice...

Objavljeno: 09:56h

Futsal reprezentacija Portugalije osvojila je titulu prvaka Evrope, pošto je u finalu u Ljubljani posle produžetka pobedila Španiju 3:2. Portugalija je tako osvojila prvu titulu prvaka Evrope, dok je Španija propustila priliku da se po osmi put okiti zlatom.

Portugalci su u finalu poveli golom Rikardinja posle samo 59 sekundi igre, a izjednačenje Španiji doneo je Mark Torla u 19. minutu. Španci su preko Lina preokrenuli rezultat i poveli u 32. minutu, ali je Bruno Koeljo pogodio u 39. minutu što je bio konačan rezultat regularnog dela utakmice.

Odlučujući gol na utakmici postigao je Koeljo 55 sekundi pre kraja drugog produžetka.

Treće mesto osvojila je reprezentacija Rusije, koja je slavila protiv Kazahstana 1:0.