Ko bi rekao da će otpisani tim da se bori za Evropu, Keln nastavlja da pada, Bajern slavio u derbiju! (VIDEO)

BUNDESLIGA, 22. KOLO

Prvenstvo Nemačke nije razočaralo, što na svu sreću i nije čest slučaj ove sezone

Fudbaleri Herte napravili su veliko iznenađenje na startu subotnjeg programa 22. kola Bundeslige.

Tim iz Berlina gostovao je Leverkuzenu i pobedio sa 2:0, golovima Lazara i vremešnog Salomona Kalua. Ovom pobedom Herta je i dalje u igri za Evropu naredne sezone.

Dortmund je bio siguran protiv Hamburgera na svom terenu istim rezultatom koji je gore naveden, a naš Filip Kostić je proveo svih 90 minuta na terenu.

Marko Rojs se vratio na teren posle duže pauze, što je ispraćeno gromoglasnim aplauzom na "Signal Iduna Parku".

Ajntraht je preslišao Keln sa 4:2, Luka Jović se nije upisao u strelce, odigrao je 58 minuta, dok je svega osam kao izmena, proveo Mijat Gaćinović.

Hanover je upisao nova tri boda protiv Frajburga, a isto je učinio Hofenhajm savladavši Majnc sa 4:2.

Poslednji meč dana rezervisan je bio za derbi Bajerna i Šalkea.

Bavarci su slavili sa 2:1 i nisu dozvolili iznenađenje velikom rivalu.

Poveo je domaćin već u 6. minutu preko Roberta Levandovskog, a Franko di Santo je izjednačio u 29. minutu.

Konačan rezultat postavio je Tomas Miler u 36. minutu.