Kejn PRELOMIO derbi Londona, Milivojević strelac, Aguero DOMINIRAO nad bivšim prvakom! (VIDEO)
Momenat kada Hari Kejn glavom rešava londonski derbi između Totenhema i Arsenala, Foto: EPA / Neil Hall

27. kolo premijer lige

Još jedno interesantno kolo u najpopularnijem fudbalskom šampionatu je pred nama, a derbi istog već je odigran

Fudbaleri Totenhema i Arsenala otvorili su 27. kolo Premijer lige, a na punom "Vembliju", tim Maurisija Poketina odneo je sva tri boda, odnosno, zadržao ih kod kuće.

Jedini gol dao je Hari Kejn, kom je ovo bio sedmi pogodak na isto toliko mečeva protiv najljućeg rivala.

"Tobdžije" su delovale dezorijentisano u prvom poluvremenu, nisu stvarale mnogo šansi, što ih je koštalo sjajnog pogotka glavom centarfora Engleske u 49. minutu.

Nastavilo se mnogo kvalitetnije u tom drugom delu, na čijem je početku i postignut jedini gol.

Da nije bilo Petera Čeha koji je podsetio na svoje najbolje momente, prednost bi bila veća.

Međutim, ni ekipa Arsena Vengera se nije predavala, ušla je u par konkretnih prilika, ali, nedostajalo je i malo sreće.

Ovako, Arsenal ostaje na dalekom šestom mestu sa 24 boda manje od vodećeg Sitija, odnosno pet manje od Čelsija koji svoj duel igra u ponedeljak.

Fudbaleri Evertona su posle teškog poraza od Arsenala prošle nedelje (5:1), slavili na domaćem terenu protiv Kristal Palasa 3:1.

U 75. minutu kada je Dejvis dao treći za "Karamele", bilo je jasno da londonski tim nema šanse.

Ipak, srpski internacionalac Luka Milivojević upisao se u strelce sa bele tačke u 83. minutu i malo ublažio neuspeh svog tima.

Stouk je propustio šansu za nove bodove protiv Brajtona, pošto je pri rezultatu 1:1 u 90. minutu Čarli Adam promašio penal.

Svonsi je minimalcem srušio ambiciozni Barnli, dok je Vest Hem preko Čičarita i Arnautovića pobedio Votford.

Već posle 180 sekundi igre, Siti je uspeo da postigne prvi gol. Strelac je bio Sterling.

Ipak, malo su se uplašili "Građani" u 24. minutu kada je izjednačio Vardi, ali, došlo je do haosa u drugom poluvremenu.

Aguero je za pet minuta dao dva komada, potom još jedan u 77., što je značilo da bivši šampion nema šta da traži u Mančesteru. Ali, to mu nije bilo dosta, pa je početkom 90. minuta dao još jedan, četvrti. To mu je pošlo za rukom po treći put u svetlo plavom dresu.

Koliko je Siti bio dominantan, govori podatak da je Lester za čitav meč šutnuo jednom, a aktuelni lider na tabeli skoro 20.

Totenhem - Arsenal 1:0

(Kejn 49)

Everton - Kristal Palas 3:1 (Sigurdson 46, Nijase 51, Dejvis 75 - Milivojević 83p)

Stouk - Brajton 1:1 (Šaćiri 68 - Izkvijerdo 32)

Svonsi - Barnli 1:0 (Ki 81)

Vest Hem - Votford 2:0 (Ćićarito 38, Arnautović 78)

Mančester siti - Lester 4:1

(Sterling 3, Aguero 48, 53, 77 - Vardi 24)

13.00 Hadersfild - Bornmut 15.15 Njukasl - Mančester Junajted 17.30 Sautempton - Liverpul