Mančester je to! Eh, da je Brodarac imao Kengura na golu... (FOTO) (VIDEO)

Omladinska liga šampiona, 1/16 finala

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog

Objavljeno: 21:09h

Ništa od najvećeg uspeha u istoriji srpskog omladinskog klupskog fudbala. Mančester junajted je na krovu tržnog centra Voždovac slavio nad Brodarcem rezultatom 2:0 (2:0).

Đavoli su sav posao završili još u prvom poluvremenu, kada su u 19. minutu pogotkom Indija Bunena i u 30. autogolom Mihajla Ivančevića zapečatili sudbinu senzacije omladinske Lige šampiona - tima sa Starog Sajmišta na Novom Beogradu.

Iako se na semaforu ne može videti, Brodarac je parirao slavnom rivalu u većem delu meča, a u suštini su dva kiksa presudila. Jedan golmanov, jedan štoperov. Naravno, deca su to i dalje, pa niko zaista ne sme da im zameri.

A, kao što je Boris Komnenić to lepo rekao u filmu Kad porastem biću Kengur, snimanom upravo na Voždovcu: "Dajte ljudi, nemoj' da se za****vamo. Mančester je to!".

Možda bi Brodarac bolje prošao da je imao Kengura na golu ;)

Šalu na stranu, svaka čast ovim klincima, predstavljali su Srbiju u najlepšem mogućem svetlu u fudbalskoj Evropi!

Evo i sastava u kojim su ekipe istrčale na teren.

KRAJ! BRODARAC JE ISPAO!

84. minut - Junajted lagano privodi meč kraju!

64. minut - Nova šansa za Brodarac. Fojtiček je odbranio. Samo korner.

61. minut - Centarfor Brodarca Matija Babović imao je priliku, šutirao je glavom sa pet metara, ali nije bio precizan.

57. minut - Bolji protivnik u drugom delu igre definitivno je Brodarac. Mančester je možda i namerno prepustio sredinu terena Srbima, no videćemo...

56. minut - Ivančević je morao da napusti teren, i to ne zbog autogola koji je postigao, već zbog problema sa povredom.

46. minut - POČELO JE DRUGO POLUVREME!

44. minut - Iako Brodarac solidan period vremena ima loptu u svojim nogama, Mančester lagano kontroliše rezultat. Itan Hamilton je dobio žuti karton.

30. minut - Autogol Ivančevića za 2:0 u korist Mančestera. Brodarac polako gubi konce.

19. minut - Rikošet u kaznenom Brodarca! Junajted vodi. Pogodak će biti pripisan Indiju Bunenu. Kiks golmana Brodarca Mihajla Zdravkovića.

18. minut - Na utakmici je, naravno, i Slaviša Kokeza predsednik FSS i nezvanični vlasnik FK Brodarca.

13. minut - Brodarac potpuno parira slavnom rivalu, ako do sada nije čak bio i bolji.

18.30; 1. minut - Utakmica je počela. Evo i par fotografija sa lica mesta od našeg specijalnog izveštača. Tu su i navijači Junajteda.