Espanjol bio na korak od pobede nad Barsom! Đirona bolja od Baskijaca! Atletiko minimalno savladao Valensiju! (VIDEO)

PRIMERA, 22. KOLO

Espanjol je ipak ovim remijem uspeo da okonča seriju od sedam uzastopnih pobeda Barselone

Fudbaleri Espanjola i Barselone igrali su danas nerešeno 1:1 u 22. kolu španske Primere.

Espanjol je bio blizu druge pobede nad Barselonom u 2018. godini, pošto je domaćin vodio od 66. minuta pogotkom Đerara Morena.

Ipak, senzaciju u gradskom derbiju sprečio je Đerar Pike pogotkom u 82. minutu na asistenciju Lionela Mesija.

Espanjol je ipak ovim remijem uspeo da okonča seriju od sedam uzastopnih pobeda Barselone, pa sada zauzima 15. mesto sa 25 bodova, dok je "blaugrana" prva sa 58, 12 više od Atletiko Madrida koji večeras igra protiv Valensije.

Fudbaleri Đirone pobedili su večeras na svom terenu Atletik Bilbao sa 2:0 u 22. kolu španske Primere.

Strelac oba gola za Đironu bio je Kristijan Stuani. On je svoj tim do prednosti doveo u sedmom minutu iz jedanaesterca, da bi konačnih 2:0 postavio u 65.

Đirona je posle večerašnje pobede deveta sa 31 bodom, dok je Atletik Bilbao 13. sa 27.

Atletiko je u poslednjem nedeljnom meču savladao Valensiju na svom terenu rezultatom 1:0. Strelac za "jorgandžije" bio je Korea u 59. minutu igre.

Ovo je 14. pobeda tima iz Madrida dok je Valensije zabeležila i šesti poraz.

Atletiko je na drugom mestu sa 49 poena, a Valensija na trećem sa 40.

PRIMERA 22. KOLO: Hetafe - Leganes 0:0 Espanjol - Barselona 1:1 (0:0) /Moreno 66 - Pike 82/ Đirona - Bilbao 2:0

Atletiko - Valensija 1:0 (Korea, 59)

subota Eibar - Sevilja 5:1 (3:1) /Kike 1, Oreljana 17, 61, Ramis 32, Arabiilja 83 - Sarabija pen 21/ Betis - Viljareal 2:1 (1:0) /Moron 45+2, 65 - Baka pen 80/ Alaves - Selta 2:1 (2:0) /Alfonso 4, El Hadadi 18 - Aspas 90+1/ Levante - Real 2:2 (1:1) /Boateng 42, Pacini 89 - Ramos 11, Isko 81/ petak Sosijedad - Deportivo 5:0 (1:0) /Vilijan Žoze 32', Iljaramendi 62', 89', Kanales 75', Elustondo 82'/ ponedeljak Las Palmas - Malaga 21.00

BONUS VIDEO: Grobari pevaju himnu