Bajerne, što ti odmah ne bi uzeo tu titulu? Verder šokirao Šalke! (VIDEO)

21. kolo bundeslige

Bavarci idu korak po korak, kao i svake godine, ali ovo je sada već previše...

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su u gostima Majnc sa 2:0 u 21. kolu nemačke Bundeslige.

Verder iz Bremena je u Gelzenkirhenu pobedio Šalke posle preokreta sa 2:1, a sve to pošto je srpski reprezentativac Matija Nastasić u 78. minutu dobio drugi žuti karton.

U ostalim utakmicama nije bilo pobednika, Volfsburg i Štutgart igrali su nerešeno 1:1, a istim rezultatom završena je i utakmica između Herte i Hofenhajma, dok su Frajburg i Bajer iz Leverkuzena igrali nerešeno bez golova.

Bajern Minhen je na gostovanju lako pobedio Majnc, a strelci u trijumfu bili su Frank Riberi u 33. i Hames Rodriges u 44. minutu.

Bavarci su posle ove pobede ubedljivo prvi na tabeli Bundeslige sa 53 boda, 18 više od Bajera, dok je Majnc 16. sa 20.

Verder je u poslednjih 15 minuta utakmice uspeo da dođe do preokreta protiv Šalkea koji je od 24. minuta vodio pogotkom Jevgena Konopljanke.

Gosti su u 79. izjednačili pogotkom Maksa Krusea, da bi Zlatko Junuzović u drugom minutu sudisjke nadoknade vremena doneo preokret.

Verder je ovom pobedom izašao iz zone ispadanja, pošto je sa 15. sa 20 bodova, dok je Šalke treći sa 34.

Petak: Keln - Dortmund 2:3 (0:1)

Subota Frajburg - Leverkuzen 0:0

Herta - Hofenhajm 1:1 (Kalu 58 - Kramarić 38pen)

Majnc - Bajern 0:2 (Riberi 33, Hames 44)

Šalke - Verder 1:2 (Konopljanka 24 - Kruze 79, Junuzović 90+4)

Volfzburg - Štutgart 1:1 (Origi 24 - Gomez 61)