Paljba topova u Londonu, Siti kiksnuo protiv Barnlija! Aleksis postigao prvenac za Junajted! (FOTO) (VIDEO)

PREMIJER LIGA, 26. KOLO

Šta uradi Arsenal nesrećnom Evertonu...

Fudbaleri Barnlija i Mančester sitija igrali su danas nerešeno 1:1 u prvoj utakmici 26. kola engleske Premijer lige.

U uzbudljivoj utakmici gosti iz Mančestera prvi su poveli u 22. minutu sjajnim golom Danila koji snažnim i preciznim udarcem sa oko 20 metara savladao Nika Poupa.

Barnli je imao mogućnost da uzvrati 10 minuta kasnije kada je Ben Mi volej udarcem sa oko 15 metara snažno šutirao ali je golman Sitija, Ederson, odlično intervenisao i zaustavio njegov udarac.

Drugo poluvreme na stadionu Terf Mur donelo je otvorenu igru na obe strane, oba tima imala su nekoliko dobrih prilika za gol.

Najbolje su propustili Aron Lenon u 70. minutu za Barnli kada je šutirao sa oko 10 metara, ali je Ederson supeo da skrene njegov udarac do stative i potom u korner, da bi samo minut kasnije Rahim Sterling sa metar i po šutirao pored praznog gola.

Barnli je ipak na kraju uspeo da dođe do izjednačenja pogotkom Johana Gudmunsona u 82. posle centaršuta Metjua Lotona s desnog boka.

Fudbaleri Bornmuta su posle pobede nad Čelsijem pre par dana od 3:0 slavili i na meču protiv Stouka sa 2:1.

Šaćiri je doneo "Potersima" ranu prednost u petom minutu, dok je domaćin preokrenuo u 70. i 79. minutu.

Brajton je preskočio Vest Hem 3:1, Lester remizirao sa Svonsijem 1:1.

Junajted je pobedio Hadersfild na svom terenu sa 2:0, uz prvenac Aleksisa Sančeza.

Čileanac je najpre promašio penal pa se posle toga ispravio i postavio konačan rezultat.

Vest Bromvič i Sautempton su odigrali najefikasniji duel dana u kom je bilo čak pet golova.

"Sveci" su imali 3:1 već u 55. minutu, dok je Rondon u 72. samo ublažio poraz.

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu Everton sa ubedljivih 5:1 u utakmici 26. kola Premijer lige.

Ekipa Arsena Vengera je pitanje pobednika na današnjem meču rešila posle 37 minuta igre jer je povela sa velikih 4:0. Goleadu Arsenala započeo je Aron Remzi u šestom minutu, a isti igrač je mrežu Evertona pogađao i u 19. i 74. minutu.

Drugi gol za domaću ekipu na meču postigao je Laran Koselni u 14. minutu, a debi u dresu Arsenala pamtiće i Pjer Emerik Obamejang koji je bio strelac u 37. minutu.

Tri asistencije na današnjem meču upisao je Henrik Mhitarjan.

Utešni pogodak za Everton postigao je Dominik Klavert-Luin u 64. minutu. Arsenal je upisao 13. pobedu od početka sezone i šesti je na tabeli sa 45 bodova, dok je Everton na desetom mestu sa 31 bodom.

Fudbaleri Arsenala u narednom kolu gostuju Totenhemu, dok Everton dočekuje Kristal palas.

Rezultati:

Barnli - Mančester Siti 1:1 (Gudmundson 82 - Danilo 22)

Bornmut - Stouk 2:1 (King 70, Muse 79 - Šaćiri 5)

Brajton - Vest Hem 3:1 (Mari 8, Izkijerdo 59, Gros 75 - Čičarito 30)

Lester - Svonsi 1:1 (Vardi 17 - Fernandez 53)

Mančester Junajted - Hadersfild 2:0 (Lukaku 55, Sančez 68)

VBA - Sautempton 2:3 (Hegazi 4, Rondon 72 - Lemina 40, Stivens 43, Vord Praus 55)