Sada je Leverkuzen najbliži braniocu titule, ali teško da će Bajern izgubiti tu bitku! (VIDEO)

BUNDESLIGA, 20. KOLO

Svega dva meča, ali je bilo golova

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su danas na svom terenu Majnc sa 2:0, u utakmici 20. kola Bundeslige.

Bajer je poveo u 48. minutu golom Leona Bejlija, a pobedu domaćima obezbedio je Vendel u 69. minutu iz jedanaesterca.

Ekipa iz Leverkuzena je ostvarila drugu uzastopnu pobedu i druga je na tabeli sa 34 bodova, 16 manje od prvoplasiranog Bajerna iz Minhena.

Majnc je pretrpeo 10. poraz u prvenstvu i zauzima 15. mesto na tabeli sa 20 bodova, tri više od zone ispadanja.

Fudbaleri Volfsburga pobedili su na gostujućem terenu Hanover sa 1:0, u utakmici 20. kola Bundeslige i ostvarili važnu pobedu u borbi za opstanak.

Jedini gol postigao je Junus Mali u 72. minutu utakmice.

Volfsburg je ostvario četvrtu pobedu u prvenstvu i zauzima 13. mesto na tabeli sa 23 boda. Ta ekipa se sada nalazi na šest bodova od zone ispadanja.

Hanover je u poslednje dve utakmice bez pobede, ostao je u sredini tabele na 10. mestu sa 27 bodova.

Verder - Herta 0:0

Leverkuzen - Majnc 2:0 (Bejli 48, Vendel 68pen) Hanover - Volfzburg 0:1 (Mali 72)