Sergej i Lacijali nisu mogli protiv ovakvog Milana, Napoli se ubedljivo vratio na vrh! (VIDEO)
Sergej je davao sve od sebe, ali ni on nije mogao sa motivisanim roso-nerima, Foto: EPA / Matteo Bazzi

SERIJA A, 22. KOLO

Interesantan dan iza nas u italijanskom prvenstvu

Objavljeno: 21:42h

Fudbaleri Napolija pobedili su danas na svom terenu Bolonju sa 3:1, u utakmici 22. kola italijanskog prvenstva i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Bolonja je povela u prvom minutu golom Rodriga Palasija, a četiri minuta kasnije izjednačio je Ibrahima Mbaje autogolom.

Pobedu Napoliju doneo je Dris Mertens sa dva gola. Prvi je postigao u 37. minutu iz jedanaesterca, a drugi u 59. minutu.

Napoli je ostvario 18. pobedu u prvenstvu i prvi je na tabeli sa 57 bodova, bodom više od aktuelnog šampiona Juventusa, koji je juče pobedio Kjevo sa 2:0. Bolonja je 12. na tabeli sa 27 bodova.

Verona je na gostovanju pobedila Fiorentinu sa 4:1. Gosti su poveli u 11. minutu golom srpskog igrača Jagoša Vukovića, koji je tako na svom debiju bio strelac. Posle toga dvostruki strelac bio je Mojze Ken u 20. i 46. minutu, a jedini gol za domaće postigao je Žil Bastijao Dijas u 53. minutu.

Konačan rezultat postavio je Aleks Ferari u 55. minutu.

"Ljubičasti" su pretrpeli drugi uzastopni poraz, a u poslednje četiri utakmice nemaju pobedu i zauzimaju 11. mesto na tabeli sa 28 bodova.

Verona je ostvarila četvrtu pobedu u prvenstvu i pretposlednja je na tabeli sa 16 bodova.

Udineze je pobedio Đenovu na gostovanju golom Valona Behramija u 62. minutu. Crno-beli su prekinuli niz od tri utakmica bez pobede i zauzimaju osmo mesto na tabeli sa 32 boda.

Đenova je pretrpela drugi vezani poraz i 15. je na tabeli sa 21 bodom.

Torino je na svom terenu pobedio Benevento sa 3:0 i naneo mu 19. poraz u prvenstvu, a Krotone i Kaljari odigrali su nerešeno 1:1.

Ranije danas Spal i Inter odigrali su nerešeno 1:1.

Fudbaleri Milana pobedili su na svom terenu Lacio sa 2:1, u utakmici 22. kola italijanskog prvenstva i ostvarili treću uzastopnu pobedu.

Milan je poveo u 15. minutu golom Patrika Kutronea, a Lacio je izjednačio golom crnogorskog fudbalera Adama Marušića u 20. minutu.

Sergej Milinković Savić je proveo na terenu 90 minuta i zaradio žuti karton u 41.

Pobedonosni gol za crveno-crne postigao je Đakomo Bonaventura u 44. minutu.

Posle četiri uzastopne utakmice bez poraza, odnosno treće uzastopne pobede, Milan je sedmi na tabeli sa 34 boda, a Lacio, koji je pretrpeo četvrti poraz u prvenstvu, zauzima treće mesto na tabeli sa 46 bodova.

Prvi na tabeli je Napoli sa 57 bodova, a bod manje ima Juventus.

Subota: Sasuolo - Atalanta 0:3

Kjevo - Juventus 0:2