Kad je moćna Jugoslavija oborila na kolena strašnu Argentinu! (VIDEO)

Na današnji dan

Slobodan Santrač je u Mar del Plati izveo tim uglavnom od igrača koji su bili u tom trenutku neafirmisani
Objavljeno: 17:54h

Na današnji dan, 1996. godine, fudbalska reprezentacija Jugoslavije načinila je čudo! Naši najbolji fudbaleri na kolena su bacili jedne od najvećih zvezda tog vremena, Ernana Krespa, Arijela Ortegu i Dijega Simeonea i to u njihovom dvorištu! Nacionalni tim naše države savladao je u prijateljskom meču selekciju Argentine sa 3:2 na stadionu "13. jul" u Mar del Plati, pred oko 20.000 gledalaca.

U veoma zanimljivom meču, "plavi" su poveli nakon snažnog udarca Ljubinka Drulovića u 24. minutu. Esnajder je iz penala, nakon prekršaja Drulovića na ivici kaznenog prostora, u 42. minutu izjednačio rezultat. U drugom poluvremenu Dejan Govedarica je u 56. minutu ponovo doneo prednost Jugoslaviji, ali je Morales svega šest minuta kasnije ponovo izjednačio.
Printscreen/Youtube/sp1873
Međutim, debitant u tadašnjem "plavom dresu", napadač Crvene zvezde, Zoran Jovičić, u 78. minutu doneo je veliku radost i našoj reprezentaciji podario vrednu pobedu nad sjajnim Argentincima. Selektor Slobodan Santrač suprotstavio je "gaučosima" sledeći sastav: Zvonko Milojević (od 89. Ivica Kralj), Zoran Mirković, Goran Đorović, Albert Nađ, Niša Saveljić, Risto Vidaković, Slaviša Jokanović, Dejan Govedarica (od 62. Zoran Njeguš), Zoran Jovičić (od 89. Marko Perović), Bratislav Živković (od 46. Dražen Bolić), Ljubinko Drulović (od 86. Budimir Vujačić).