Lacio nastavlja da melje! Sergej i Basta namestili autogol, Nani je opet mašina! Džeko poništio Kvaljarelu (VIDEO)

Serija a, 12. kolo - zaostali mečevi

Bjankoćelesti su se učvrstili na trećem mestu, dok Udinezeu polako izmiče Liga Evrope

Lacio ima fantastičnu sezonu. U zaostaloj utakmici 12. kola Serije A, Bjankoćelesti su slavili nad Udinezeom sa 3:0 (1:0).

Prvi pogodak bio je autogol Samira, kome su umnogome kumovali Dušan Basta i Sergej Milinković-Savić u 22. minutu.

Drugi pogodak postigao je preporođeni Nani, koji se u strelce upisao na dve uzastopne utakmice, nagovestivši povratak u pravu formu.

Konačan rezultat postavio je Felipe Anderson na asistenciju Senada Lulića, koji je zamenio upravo SMS u 65. minutu, što se pokazalo kao dobar potez trenera Simonea Inzagija.

Lacijali su se ovako učvrstili na trećem mestu, dok Udinezeu polako izmiče Liga Evrope.

U drugom meču ovog zaostalog kola, Sampdorija umalo da iznenadi Romu i kod kuće je savlada sa 1:0, ali je gol Edina Džeka u 91. minutu doneo bod Vučici - konačan rezultat je bio 1:1.

Strelac jedinog pogotka za tim sa severa Italije bio je Fabio Kvaljarela iz penala u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Bio je to njegov 16. gol u sezoni, čime se učvrstio na trećem mestu liste strelaca. Inače, na prošloj utakmici protiv Fiorentine za trijumf od 3:1.

Evo i stanja na tabeli posle ovih zaostalih mečeva.

BONUS VIDEO: NEMANJA MATIĆ POSTAO ZVEZDA DRUŠTVENIH MREŽA