Bajern iskoristio kiks Lajpciga, da li je šampion Nemačke već odlučen? Pjaca strelac u Šalkeovom remiju (VIDEO)

Bundesliga, 19. kolo

Veoma uzbudljiv meč Bavaraca i Verdera

Objavljeno: 19:57h

Bajern je u pretposlednjoj utakmici 19. kola Bundeslige na ''Alijanc Areni'' savladao ekipu Verdera iz Bremena rezultatom 4:2.

Na taj način, Bavarci su na najbolji mogući način iskoristili poraz Lajpciga i pobegli i od njega i od Bajer Leverkuzena na čak 16 bodova.

Verder je čak i poveo preko Gondorfa, iako se bori za opstanak, ali je Tomas Miler izjednačujućim pogotkom još pre poluvremena stavio stvari na svoje mesto. Na preokret se čekalo do 63. minuta, kada je Rodrigez odlično izveo korner sa leve strane, a Levandovski udarcem glavom poslao loptu u mrežu - 2:1. Međutim Verder je ponovo poravnao rezultat autogolom Sulea u 74. minutu, ali su ubrzo ponovo Levandovski i Miler presudili davljeniku za Bajernov miran san u narednim kolima Bundeslige.

U gostujućem timu je svih 90 minuta na terenu proveo naš potencijalni reprezentativac Miloš Veljković, a posle današnjeg poraza njegov Verder je ostao na 16. mestu sa 16 osvojenih bodova, ispred Hamburga sa 15 i Kelna sa 12.

Na drugoj utakmici dana, Šalke i Hanover podelili su plen, rezultatom 1:1 (1:0). Strelac za domaćina bio je Juveov pozajmljeni igrač Marko Pjaca u 16. minutu, dok je bod gostima doneo Fulkrug svega četiri minuta pred kraj meča.

Bundesliga, 19. kolo: Nedelja: Bajern – Verder 4:2 (1:1) (Miler 41, 84, Levandovski 63, 77 - Gondorf 25, Šule 74)

Šalke – Hanover 1:1 (1:0)

(Pjaca 16 - Fulkrug 86)

Subota:

Hofenhajm – Leverkuzen 1:4 (0:1) (Salaj 85 – Bejli 43, Baumgartlinger 52, Alario 70, 90+3)

Menhengladbah – Augsburg 2:0 (1:0) (Ginter 10, Azar 90)

Frajburg – RB Lajpcig 2:1 (0:0) (Haberer 72, Koh 76 – Verner 66)

Majnc – Štutgart 3:2 (1:1) (Muto 45+2, 54, Holtman 64 – Badštuber 19, Ginček 90+1)

Volfsburg – Ajntraht 1:3 (0:2) (Arnold 66 – Ale 18, Čendler 22, Jović 85)

Hamburger – Keln 0:2 (0:1) (Terode 27, 67)

Petak: Herta – Dortmund 1:1 (0:0)

BONUS VIDEO: Novica Veličković posle meča Partizan - Cibona