Realovih 7, Barsinih 5, Alaves konačno kiksnuo na svom terenu, Selta osvojila Anoetu, igrali Brašanac i Radoja! (FOTO) (VIDEO)

PRIMERA, 20. KOLO

Darko Brašanac je odigrao poslednjih 25 minuta za gostujući tim, dok je Aleksandar Katai i dalje van ekipe u Alavesu

Objavljeno: 22:38h

Real Madrid je prekinuo niz od tri utakmice bez pobede u Primeri trijumfom nad Deportivom iz La Korunje rezultatom 7:1 (2:1).

Nije sve počelo tako svetlo za Kraljeviće, pošto je gost poveo preko Adrijana u 23. minutu.

Preokret su pre poluvremena, ipak, doneli Naćo i Bejl, da bi Bejl, Modrić i Ronaldo u 58. te 68, pa 78. i 84. minutu stavili pečat na ovaj meč. Sedmi pogodak postigao je opet Naćo u 89. minutu, kada je Depor potpuno pao.

U poslednjem meču dana, Barselona je sa 5:0 deklasirala Betis.

Kuriozitet je da su svi golovi pali u drugom poluvremenu, a postigli su ih Rakitić, Mesi (dva puta) i Luis Suarez (dva puta).

Fudbaleri Alavesa i Leganesa remizirali su rezultatom 2:2 (0:0) u prvom meču dana.

Posle prvih 45 minuta nije bilo golova, a potom je usledila goleada u drugom poluvremenu. Munir El Hadadi je pogodio već u 46. minutu, da bi Alfonso u 52. povisio na 2:0.

Ipak, u finišu je usledio veliki povratak Leganesa, u 75. minutu je Gabrijel pogodio sa bele tačke za 2:1. U 87. minutu Eli je isključen zbog drugog žutog kartona, a Leganes je ubrzo uspeo da iskoristi brojčanu prednost.

U 90. minutu Zaldua je pogodio za 2:2 i tako prekinuo seriju Alavesa od tri pobede na svom stadionu. Darko Brašanac je odigrao poslednjih 25 minuta za gostujući tim, dok je Aleksandar Katai i dalje van ekipe u Alavesu.

U trećem meču dana, Selta je slavila sa 2:1 u gostima Real Sosijedadu, postavši tako retka ekipa koja sa Anoete nosi ceo plen. Za tim iz Viga igrao je i naš Nemanja Radoja, koji je ušao sa klupe u 67. minutu.

U poslednjem meču kola, odigranom u ponedeljak, Eibar i Malaga su podelili plen odigravši 1:1.

PRIMERA 20. KOLO:

Petak:

Hetafe - Bilbao 2:2 (1:1) (Molina 21p, Anhel 74 - Vilijams 13, Garsija 48p) Subota Espanjol – Sevilja 0:3 (0:2) (Vaskez 15, Sarabia 34, Muriel 90) Atletiko – Đirona 1:1 (1:0) (Grizman 34 – Portu 73) Nedelja Alaves - Leganes 2:2 (0:0)

(El Hadadi 46, Alfonso 52 - Gabrijel penal 75, Zaldua 90)

Real Madrid - Deportivo 6:1 (2:1)

(Naćo 32, 89, Bejl 42, 58, Modrić 68, Ronaldo 78, 82 - Adrijan 23)

Sosijedad - Selta 1:2 (1:1)