Lajpcig dobio derbi protiv Šalkea, Augzburg, Hanover i Štutgart upisali nove bodove! (VIDEO)
Igrači Lajpciga slave pogodak protiv Šalkea, Foto: AP

BUNDESLIGA, 18. KOLO

Svi mečevi sem onog u Hanoveru bili su ispod proseka, gledajući ono na šta smo ranije navikli

Fudbaleri Verdera i Hofenhajma odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 18. kola nemačke Bundeslige, dok su pobede upisali Augzburg, Hanover i Štutgart.

Hofenhajm je propustio šansu da se pobedom protiv Verdera popne na tabeli, tako da je sada sedmi sa 27 bodova. Na drugoj strani, Verder je na 16. mestu sa 16.

Bajern otvorio pobedom nad Leverkuzenom drugi deo sezone! (VIDEO)

Hofenhajm je poveo u današnjem meču golom Benjamina Hobnera u 39. minutu, a izjednačenje i bod domaćoj ekipi doneo je Teodor Gebre Selasije u 63. minutu.

Fudbaleri Augzburga pobedili su Hamburg sa 1:0 pogotkom Ku Đa-čeola u 45. minutu.

Auzsburg je trenutno osmi na tabeli sa 27 bodova, dok je Hamburg na pretposlednjoj, 17. poziciji sa 15 osvojenih bodova.

Istim rezultatom slavio je i Štutgart protiv Herte. Strelac jedinog gola bio je Niklas Štark koji je u 78. minutu pogodio sopstvenu mrežu.

Fudbaleri Ajntrahta i Frajburga odigrali su nerešeno 1:1, dok je najviše golova palo na meču Hanovera i Majnca - 3:2.

Fudbaleri Lajpciga preskočili su Šalke na tabeli Bundeslige, pa su sada drugi iza vodećeg Bajerna, sa 13 bodova manjka.

"Red Bul" je ubedljivo slavio protiv tima iz Gelzenkirhena, 3:1, a čak je uspeo da promaši i penal.

Keita je doneo prednost domaćinu u 41. minutu, Naldo izjednačenje 11 minuta kasnije, ali su Verner i Bruma potvrdili bolju i dominantniju igru pogocima u 69., odnosno 71. minutu.