Lukić gledao Suareza kako prestiže Etoa na večnoj listi... Real srećno izvukao bod u Vigu! Viljareal kiksnuo, Bilbao se penje! (VIDEO)

primera, 18. kolo

Objavljeno: 22:39h

Fudbaleri Leganesa pobedili su na svom terenu Real Sosijedad sa 1:0, u utakmici 18. kola španskog prvenstva.

Jedini gol postigao je Gabrijel u 75. minutu.

Fudbaleri Leganesa na mecu sa Real Sosijedadom
Fudbaleri Leganesa na mecu sa Real Sosijedadomfoto: EPA/Victor Lerena

Posle sedme pobede u prvenstvu, Leganes je osmi na tabeli sa 24 boda, a Sosijedad zauzima 11. mesto sa bodom manje.

Barselona je sa 3:0 (2:0) lagano prošetala pored Levantea, a strelci su bili Mesi, Suarez i Paulinjo.

MARAKANA JE SAGRAĐENA NA PREVARU: Krcun je slagao Tita i komuniste, a skupu cenu je platio najveći zvezdaš od svih! (FOTO)

Katalonci su protiv tima za koji je sasvim solidno odigrao Saša Lukić, imali i ozbiljne defanzivne propuste. Ali, iznenađenja ih je spasio Terštegen sa nekoliko bravura.

Inače, Luis Suarez je postigao 162. prvenstveni gol u plavo-crvenom dresu i prestigao Etoa na šestom mestu liste najboljih strelaca Barselone u La Ligi.

Atletik Bilbao je na svom 'San Mamesu' savladao Deportivo Alaves sa 2:0, dok je duel između Viljareala i Deportivo La Korunje završen podelom bodova - 1:1.

U poslednjoj utakmici dana, Selta i Real Madrid su u Vigu odigrali nerešeno rezultatom 2:2. Poveo je domaćin fantastičnim golom Danijela Vasa u 33. minutu. Preokret Kraljevskom klubu doneo je Garet Bejl (vratio se na teren posle četiri meseca) samo pet minuta kasnije, a onda u drugom poluvremenu drama.

Prvo je Jago Aspas promašio penal u 72. minutu, da bi Maksimilijano Gomez doneo izjednačenje Selti. Dakle, umalo da domaćin iz Viga dođe i do sva tri boda.