DEBI IZ SNOVA: 80 miliona evra rešilo Mersisajd derbi, Junajted jedva protiv drugoligaša! (VIDEO)
Virdžil van Dajk je dao gol na svom debiju za Liverpul, Foto: EPA / Peter Powell

treće kolo FA KUPA

Umalo da duel Liverpula i Evertona ode u reprizu, ali se Holanđanin pobrinuo da ne bude tako

U petak uveče odigrana su dva meča 1/32 finala FA Kupa, a poseban akcenat stavljen je na "Mersisajd" derbi između Liverpula i Evertona.

"Crveni" su bili favoriti, ali nisu opravdali to ime jer su dozvolili 1:1 na svom terenu sve do 85. minuta.

ZVANIČNO: Ros Barkli ima novi klub! (VIDEO)

Džejms Milner je iz penala doneo prednost domaćinu u 35. minutu, da bi Gilfi Sigurdson u 67. na asistenciju Džagijelke izjednačio.

Ipak, da duel ne uđe u reprizu pobrinuo se Virdžil van Dajk svojim prvencem.

On je pre nekoliko dana došao na "Enfild" u rekordnom transferu iz Sautemptona za čak 80 miliona evra.

Mančester junajted umalo da bude glavna tema dana, da nije Džesi Lingard šest minuta pre kraja obezbedio prolaz svom timu protiv Derbi Kauntija, a Lukaku je pojačao rezultat na 2:0 u 91. minutu.

Engleski drugoligaš odolevao je napadima "Crvenih đavola", ali na kraju nije uspeo da izbori reprizu na svom stadionu.