Milan iščupao bod u Firenci, šok u Rimu, Benevento ostvario istorijsku pobedu, Inter zaustavljen, Juve lagan! (VIDEO)
Detalj sa meca Serije A između Fiorentine i Milana, Foto: Fonet

SERIJA A, 19. KOLO

Fudbaleri Fiorentine i Milana odigrali su danas nerešeno 1:1, u utakmici 19. kola italijanskog prvenstva.

Domaća Fiorentina povela je u 71. minutu golom Đovanija Simeonea, a tri minuta kasnije izjednačio je Hakan Čalhanoglu.

Milan je prekinuo niz od dva poraza u prvenstvu i zauzima deveto mesto na tabeli sa 25 bodova, a Fiorentina je osma sa dva boda više.

Fudbaleri Beneventa pobedili su na svom terenu Kjevo sa 1:0, u utakmici 19. kola i ostvarili prvu pobedu u italijanskom prvenstvu.

Jedini gol postigao je Masimo Koda u 64. minutu.

Benevento je i dalje poslednji na tabeli sa samo četiri boda. Kjevo je pretrpeo treći uzastopni poraz i zauzima 13. mesto na tabeli sa 21 bodom.

Roma je na Olimpijskom stadionu odigrala nerešeno 1:1 sa Sasuolom i vezala drugu utakmicu bez pobede.

Roma je povela u 31. minutu preko Lorenca Pelegrinija, a bod gostima doneo je Simone Misiroli u 78. minutu.

Rimski tim je četvrti na tabeli sa 39 bodova, a Sasuolo, koji je bez poraza u poslednja četiri meča, zauzima 14. mesto sa 21 bodom.

Kaljari je kao gost pobedio Atalantu sa 2:1 i prekinuo niz loših rezultata, a istim rezultatom Udineze je na gostovanju pobedio Bolonju sa 2:1 i ostvario petu uzastopnu pobedu.

Sampdorija je kao domaćin pobedila Spal sa 2:0 golovima Fabija Kvaljarele u drugom i četvrtom minutu nadoknade vremena, dok je duel Torina i Djenove završen bez golova.

Inter i Lacio su na Meaci odigrali bez golova, ali to je ostalo u snci skandala koji je napravio Kandreva kada je pljunuo navijače svog tima.

U poslednjem meču dana Juventus je slavio nad Veronom u gostima sa 3:1.

Strelci su bili Martin Kaseres za domaće u 56, a za gost su pogađali Matuidi u šestom minutu i Dibala u 72. i 77.