Fiorentina zaustavila Napoli, Inter ostaje na prvoj poziciji Kalča, Gatuzo pobedio! (VIDEO)

serija a, 16. kolo

Fiorentina je sedma sa 22 osvojena boda

Fudbaleri Napolija i Fiorentine odigrali su nerešeno 0:0 u utakmici 16. kola italijanske Serije A.

Napoli je propustio šansu da iskoristi i remi Intera i da preuzme prvo mesto na tabeli, pa je ostao na drugoj poziciji sa 39 bodova, odnosno ima bod manje od lidera šampionata.

Fiorentina je sedma sa 22 osvojena boda.

Fudbaleri Napolija u narednom kolu gostuju Torinu, dok Fiorentina dočekuje Đenovu.

Fudbaleri Udinezea pobedili su na svom terenu Benevento sa 2:0 golovima Antonina Baraka u petom i Kevina Lasanja u 41. minutu.

Udineze je sada na 13. poziciji sa 18 bodova, dok je Benevento i dalje poslednji sa samo jednim bodom.

Fudbaleri SPAL-a i Verone odigrali su nerešeno 2:2.

Verona je golovima Alesija Ćerćija i Martina Kaseresa imala 2:0, ali je domaća ekipa u samom finišu meča stigla do izjednačenja i boda.

Strelci za SPAL bili su Alberto Peloski u 86. i Mirco Antenuči u 88. minutu sa penala.

SPAL je na 18. mestu na tabeli italijanskog šampionata sa 11 bodova, a Verona ima bod manje i nalazi se na 19. poziciji.

U direktnoj bici za opstanak Sasuolo je savladao nesrećni Krotone sa 2:1.

Strelci za domaće bili su Gldaniga u 49. minutu i Politano u 61, a počasni za najgori tim Kalča delo je Budimira u 66. minutu.

A fudbaleri Milana su uspeli da dođu do tri boda na meču sa Bolonjom, uz puno muke.

Igrač utakmice Đakomo Bonaventura je u 10. minutu doveo svoj tim u prednost, ali je Simone Verdi izjednačio u 23.

Bonaventura je ekipi Đenara Gatuza doneo trijumf u 76. minutu.

ITALIJA 1 - 16. KOLO

Kaljari - Sampdorija 2:2 (0:2) (Farijas 56, Pavoleti 60 - Kvaljarela 11, 19)

Juventus - Inter 0:0

Kejvo - Roma 0:0

Napoli - Fiorentina 0:0

SPAL - Verona 2:2 (0:2) (Paloski 86, Antenući 88 - Ćerći 55 penal, Kaseres 69)

Udineze - Benevento 2:0 (2:0) (Barak 5, Lazanja 41)

Sasuolo - Krotone 2:1 (0:0)