Runi ugasio Enfild, Ostrvo se poklonilo Dušanu Silnom, Siti slavio u derbiju Mančestera! (VIDEO)

Premijer liga,

Tadićeva magija iz trećeg minuta poništena je tek u 88. minutu

Sautempton i Arsenal su remizirali u prvoj utakmici nedeljnog programa 16. kola Premijer lige rezultatom 1:1.

Poveli su domaći fudbaleri na samom startu susreta, strelac je bio Čarli Ostin na perfektnu asistenciju Dušana Tadića, bivši napadač Kvins Park Rendžersa postigao je osmi gol na poslednjih 11 mečeva u Premijer ligi, koje je počeo u startnih 11.

Međutim, bod Arsenalu doneo je Olivije Žiru u 88. minutu slomivši srca navijačima Svetaca.

Fudbaleri Liverpula i Evertona odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 16. kola Premijer lige.

Liverpul je bio bolji u današnjem Mersisajd derbiju, imao je više loptu u svom posedu, bolje prilike i bio je bliže pobedi, ali je dobra igra izabranika Jirgena Klopa pala u vodu kada je u 76. minutu Dejan Lovren u kaznenom prostoru srušio Dominika Kalverta Luina.

Ekipa s Enfilda povela je u 42. minutu golom Mohameda Salaha, a izjednačenje i bod Evertonu doneo je Vejn Runi iz jedanaesterca u 76. minutu.

Liverpul je, posle šestog remija od početka sezone, četvrti na tabeli sa 30 bodova, dok je Everton sada deseti sa 19.

"Crveni" u narednom kolu dočekuju Vest Bromvič, a Everton gostuje Njukaslu.

A u derbiju kola Mančester Siti je slavio na Teatru snova nad Junajtedom sa 2:1 i tako napravio ogroman korak ka tituli, iako je odigrano tek 16 utakmica.

Tragičar meča bio je romelu Lukaku koji je kiksnuo kod oba pogotka protivničke ekipe.

Nemanja Matić je odigrao ceo meč, a strelci su bili David Silva u 43. minutu i Nikolas Otamendi u 54. za Građane, a za Junajted je pogodio Markus Rašford pred sam kraj prvog dela igre.

Siti sada ima čak 11 bodova prednosti na Đavolima koju zauzimaju drugu poziciju.

Premijer liga 16. kolo:

Vest Hem - Čelsi 1:0 (1:0)

(Arnautović 6)

Barnli - Votford 1:0 (1:0) (Arfild 45)

Kristal Palas - Bornmut 2:2 (2:2) (Milivojević 41pen, Dan 44 - Defo 10, 45+3)

Hadersfild - Brajton 2:0 (2:0) (Munije 12, 43)

Svonsi - VBA 1:0 (0:0) (Boni 81)

Totenhem - Stouk 5:1 (1:0) (Šoukros 21ag, Son 53, Kejn 54, 65, Eriksen 74 - Šoukros 80)