Malaga zavila Baskiju u crno, Atletiko jedva do bodova, Barsa lagana! (VIDEO)

Primera, 15. kolo

Sosijedadu je ovo bio drugi vezani poraz, a četvrta utakmica bez pobede u Primeri

Objavljeno: 22:45h

Fudbaleri Malage pobedili su danas u gostima Real Sosijedad sa 2:0 u utakmici 15. kola španske Primere.

Borha Baston je doveo Malagu u vođstvo u 23. minutu golom iz jedanaesterca, a isti igrač je imao šansu da se još jednom upiše u strelce, ali drugi penal na meču nije iskoristio u 58. minutu.

Njegov drugi udarac sa bele tačke odbranio je golman domaće ekipe, ali je na odbijenu loptu naleteo Čori Kastro i poslao je u mrežu.

Sosijedadu je ovo bio drugi vezani poraz, a četvrta utakmica bez pobede u Primeri. Taj klub je deveti na tabeli sa 19 bodova. Na drugoj strani, Malaga je pobegla sa dna i sada je na pretposlednjoj, 19. poziciji sa 11 osvojenih bodova.

Fudbaleri Real Sosijedada u narednom kolu gostuju Atletik Bilbau, a Malaga dočekuje Betis.

A fudbaleri Atletika su uz mnogo muke došli do trijumfa na gostovaju Betisu.

Četa Ćola Simeonea slavila je sa 1:0, iako je Betis imao sjajnih 75 posto poseda.

Strelac je bio Saul u 29. minutu.

U poslednjem meču dana Barselona je pogocima Luis Suareza u 72. i Lionela Misija u 83. minutu slavila u gostima Viljarealu.

Antonio Rukavina je igrao od 64. minuta.

Katalonci sada imaju 39 bodova, pet više od drugoplasirane Valensije.

Primera, 15. kolo:

Petak

Alaves - Las Palmas 2:0 (1:0) (Gomez 22, Munir 55)

Hetafe - Eibar 0:0

Real Madrid - Sevilja 5:0 (5:0) (Naćo 3, Ronaldo 23 i 31 pen, Kros 38, Hakimi 42)

La Korunja - Leganes 1:0 (1:0)