Junajted lagano kroz London, Liverpul petardirao Brajton, Evertonova šok terapija! (VIDEO)

Premijer liga, 15. kolo

Čelsi je treći na tabeli Premijer lige sa 32 boda, dok je Njukasl na 12. poziciji sa 15.

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na svom terenu ekipu Njukasla sa 3:1 u utakmici 15. kola Premijer lige.

Njukasl je poveo u 12. minutu golom Dvajta Gejla, ali je Čelsi preokrenuo rezultat i na kraju upisao desetu pobedu od početka sezone.

Dvostruki strelac za "plavce" bio je Eden Azar, u 21. i 74. minutu iz jedanaesterca, a mrežu Njukasla zatresao je Alvaro Morata u 33. minutu.

Čelsi je treći na tabeli Premijer lige sa 32 boda, dok je Njukasl na 12. poziciji sa 15. Ekipa sa Stamford bridža u narednom kolu gostuju Vest Hemu, a Njukasl dočekuje Lester.

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas u gostima Brajton sa 5:1, dok je Lester pred svojim navijačima sa 1:0 bio bolji od Barnlija, a Everton je sa 2:0 trijumfovao nad Hadersfildom u utakmicama 15. kola engleske Premijer lige.

Ekipa Jirgena Klopa opravdala je ulogu favorita protiv Brajtona, a najzaslužniji za pobedu "crvenih" bili su Filipe Kutinjo i Roberto Firmino.

Liverpul je poveo pogotkom Emrea Džana u 30. minutu, da bi Firmino samo minut kasnije povisio na 2:0, a oba na asistenciju Kutinja.

Gosti su s dva gola prednosti otišli na odmor, da bi ih Firimino svojim drugim golom u 49. minutu doveo do tri gola prednosti.

Brajton je dva minuta kasnije došao do jedinog gola na utakmici i to iz jedanaesterca koji je realizovao Glen Marej.

Liverpul je u finišu susreta došao do ubedljivijeg trijumfa. Prvo je u 88. minutu Kutinjo iz slobodnog udaraca povisio na 4:1, da bi minut kasnije Luis Dank posle šuta Brazilca loptu skrenuo u svoju mrežu i tako postavio konačnih 1:5.

Liverpul je četvrti sa 29 bodova, dok je Brajton 11. sa 17.

Lester je na svom terenu nastavio s dobrim rezultatima i došao do pobede protiv Barnlija koji je pretpeo drugi poraz u poslednjih pet utakmica. Jedini gol na meču viđen u šestom minutu, a strelac je bio Demaraj Grej.

"Lisice" su osme na tabeli Premijer lige sa 20 bodova, pet manje od sedmoplasiranog Barnlija.

Everton je takođe na svom terenu došao do pobede i to nad Hadersfildom, što je drugi uzastopni trijumf "karamela" u Premijer ligi.

Poveli su golom Gilfija Sigurdsona u 47. minutu, da bi konačan rezultat u 73. postavio Dominik Kalvert Luin.

Everton je 10. sa 18 bodova, dok je Hadersfild 15. sa 15 bodova.

Totenhem je nastavio s lošim rezultatima, pošto na gostovanju nije uspeo da dođe protiv Votforda. Taj meč završen je nerešeno 1:1. Domaćin je već u 13. minutu poveo golom Kristijana Kabaselea, da bi izjednačenje Totenhemu doneo Song Hun Min u 25. minutu.

Gosti su od 52. minuta imali igrača manje na terenu, pošto je Dejvinson Sančez dobio direktan crveni karton.

Totenhem je šesti sa 25 bodova, dok je Votford osmi sa 22. Stouk je pred svojim navijačima posle preokreta došao do pobede nad Svonsijem, dok su Vest Bromvič Albion i Kristal Palas igrali nerešeno bez golova.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u gostima ekipu Arsenala rezultatom 3:1 (2:0) u derbiju 15. kola Premijer lige.

Strelci za Junajted bili su Valensija u četvrtom i Lingard u 11. i 63. minutu, mada je najveći heroj bio De Hea, koji nije jedino uspeo da odbrani udarac Lakazeta na startu drugog poluvremena. Španac je imao čudesnih 14 odbrana na ovom meču i definitivno je igrač utakmice!

Premijer liga, 15. kolo:

Čelsi - Njukasl 3:1 (2:1) (Azar 21, 74 penal, Morata 33 - Gejl 12)

Brajton - Liverpul 1:5 (0:2)

(Mari 51pen - Džan 30, Firmino 31, 48, Kutinjo 87, Dank 89ag)

Everton - Hadersfild 2:0 (0:0) (Sigurdson 47, Kalvert-Levajn 73)

Lester - Barnli 1:0 (1:0) (Grej 6)

Stouk - Svonsi 2:1 (2:1) (Šaćiri 36, Dijuf 40 - Boni 3)

Vest Bromvič - Kristal Palas 0:0

Votford - Totenhem 1:1 (1:1) (Kabasele 13 - Son 25)

Arsenal - Mančester Junajted 1:3 (0:2) (Lakazet 49 - Valensija 4, Lingard 11, 63)