Atletiko i Sevilja profitirali kiksevima Reala i Barse! (VIDEO)

primera, 14. kolo

Barselona u narednom kolu Primere gostuje Viljarealu, a ekipa iz Viga ide na noge Valensiji

Fudbaleri Barselone i Selte odigrali su nerešeno 2:2 u utakmici 14. kola španske Primere.

Barseloni je ovo drugi uzastopni kiks u domaćem šampionatu, ali je i dalje prva na tabeli sa 36 bodova. Selta je osma sa 18 osvojenih bodova.

Golove za ekipu iz španske pokrajine Katalonije postigli su Lionel Mesi u 22. i Luis Suarez u 62. minutu, dok su strelci za Seltu bili Jago Aspas u 20. i Maksimilijano Gomez u 70. minutu.

No, ni ovaj meč neće proći bez kontroverzi, kao ni onaj prošle nedelje. Tada je Leu Mesiju na Mestalji poništen pogodak iako je lopta skoro pola metra prešla gol-liniju....

A, onda, na Nou Kampu, pri rezultatu 1:1 sudije su poništile čist gol Suarezu. Procena je bila da se radi o ofsajdu, a usporeni snimak jasno je potvrdio kako nema ni govora o nedozvoljenoj poziciji.

Bio je ovo treći put u poslednjih pet mečeva da Barsa nije uspela da izađe na kraj sa Seltom, ali i prvi remi u tom periodu. Na dve od pet utakmica Selta je čak uspevala i da izbori pobedu, doduše, oba puta kod kuće.

Barselona u narednom kolu Primere gostuje Viljarealu, a ekipa iz Viga ide u goste Valensiji.

Atletiko Madrid je, u drugom meču dana, posle preokreta slavio protiv Real Sosijedada sa 2:1. Pobedonosni gol postigao je Antoan Grizman dva minuta pre kraja utakmice.

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom "Ramon Sančez Pishuanu" ekipu Deportivo La Korunje rezultatom 2:0 (1:0) u 14. kolu Lige Primere. Sevilja je do pobede došla golovima Bena Jedera u 45. i Kron-Delija u 78. minutu. Sevilja je ovim trijumfom, trećim u nizu, ostao peti na tabeli sa 28 bodova i tu će sigurno ostati posle ovog kola.

Deportivo je ostao prvi iznad crte sa 12 bodova, četiri više od Malage.

U narednom kolu, Sevilja gostuje Real Madridu, a Deportivo dočekuje Levante.

Atletik Bilbao i Real Madrid odigrali su meč bez golova, a kapiten gostiju Serhio Ramos zaradio je isključenje u 86. minutu meča.