Pavkov je terorista golmana u Superligi! Voši presudio njen bivši igrač! Triler u Šapcu bez pobednika! (FOTO)

SUPERLIGA, 18. KOLO

Ekipa Vojvodine u narednom kolu dočekuje Borac, a Bačka ide u goste Napretku...

Objavljeno: 23:07h

Fudbaleri Bačke pobedili su na svom terenu ekipu Vojvodine sa 1:0, u utakmici 18. kola Super lige Srbije.

Jedini gol na meču postigao je Luka Luković u 70. minutu.

NE PLAŠIMO SE NIKOGA, PA NI ZVEZDE! Lalatović pun optimizma najavljuje derbi meč na Banovom brdu! (FOTO) (VIDEO)

Luković je oduzeo loptu Mladenu Devetku na tridesetak metara od gola, ušao u šesnaesterac i preciznim udarcem sa oko 15 metara poslao je u gol novosadske ekipe.

Vojvodina je upisala peti poraz od početka šampionata i peta je na tabeli sa 31 bodom, dok je Bačka na 13. mestu sa 16 bodova.

Milan Pavkov ne prestaje da rešeta mreže u Radničkom iz Niša i tako dokazuje upravi Crvene zvezde i Vladanu Milojeviću da su ga se za ovu sezonu prelako odrekli.

Napadač crveno-belih na pozajmici u Nišu je ponovo bio strelac za svoj tim u pobedi nad Zemunom 4:1, a to mu je bio ukupno 11. gol u Superligi, čimi je preskočio na tabeli strelaca Boaćija i odmah stao iza Aleksandra Pešića koji je dao jedan više gol.

Uz Pavkova strelci za Nišlije su bili još Lazar Arsić, Marko Tomić i Marko Mrkić, dok je strelac jedinog pogotka za goste iz Gornje varoši bio Nikola Beljić.

Fudbaleri Mačve i Javora odigrali su u Šapcu nerešeno 1:1.

Golom Bojana Matića u 87. minutu domaća ekipa je povela sa 1:0, a izjednačenje i bod Javoru doneo je Ivan Cvetković u 96. minutu.

DIRLJIV GEST! Momak rođen u Srbiji zbog problema sa srcem završio karijeru, a onda je na scenu stupio Mančester siti...(FOTO)

Mačva je na 12. mestu na tabeli sa 17 bodova, dok je

Javor na 14. sa pet bodova manje.

Šabačka ekipa će u 19. kolu Super lige Srbije gostovati Radničkom, a Javor Spartaku.

Ekipa Rada je drugi put za redom odbranili domaći teren i čak uspeli da osvoje nova tri boda, što će im omogućiti pomak sa dna tabele. Ekipa Slađana Nikolića savladala je danas lučansku Mladost rezultatom 1:0 i tako preskočila čačanski Borac i Javor Matis koji su osvojili po bod u okviru 18. kola. Rad će u sledećem kolu gostovati Zemunu, a Mladost dočekuje ekipu Čukaričkog.

U Surdulici je ekipa Napretka stigla do trijumfa 3:2 koji je u završnici susreta stavila na kocku. Nakon dva vezana poraza "Čarapani" su otvorili utakmicu kako treba i već do 57. minuta stekli tri gola prednosti. Za Napredak su pogađali Eskić, Vukanović i Đerić, a kada se činilo da je pitanje pobednika rešeno usledila je neizvesnost.

Radnik je sa dva gola u završnici meča smanjio prednost gostiju ali nije bilo dovoljno vremena da stigne i do boda. Napredak se nakon današnjeg trijumfa preselio na sedmu poziciju na tabeli sa 26 osvojenih bodova, dok Radnik ostaje na devetom mestu sa četiri boda manje.

Superliga, 18. kolo:

Subota:

Bačka - Vojvodina 1:0 (Luković 70)

Mačva - Javor 1:1 (Matić 87 - Cvetković 96)

Rad - Mladost 1:0

Radnik - Napredak 2:3

Radnički - Zemun 4:1

(Pavkov 9, Arsić 16, Tomić 59, Mrkić 76p - Beljić 34) Nedelja: Čukarički - Crvena zvezda (15:00)

Partizan - Spartak (17.00) Petak: Borac - Voždovac 0:0

BONUS VIDEO: Danilo Pantić posle pobede nad Jang Bojsom