Rad prekinuo crnu seriju na Banjici! Borac u derbiju začelja pobedio Javor, Spartak preorao Bačku! (FOTO) (VIDEO)

SUPERLIGA, 16. KOLO

Radnik je golom Zlatanovića srušio Voždovac i pobedom od 1:0 napravio pomak ka sredini tabele...

U subotu su odigrana četiri meča Superlige Srbije.

Spartak je u gostima savladao Bačku sa 2:0 golovima Ivanovića i Stojkovića i tako zabeležio osmu pobedu u šampionatu i trenutno su na četvrtom mestu.

A razlog je JEZIV! Huliganski okršaj Delija i Crvenih đavola! Tukli jedni druge metalnim šipkama i bejzbol palicama!

Borac je u derbiju začelja pobedio komšijski Javor rezultatom 2:1 i tako prestigao Rad koji se sada nalazi na poslednjem mestu Superlige.

Gosti iz Ivanjice poveli su u 39. minutu preko Ivanovskog, ali je Borac s dva brza gola preokrenuo meč već do poluvremena.

Prvo je pogodio Filipović u 45. minutu, a potom Lima Kruz u trećem minutu nadoknade vremena prvog poluvremena.

Omladinski reprezentativac Srbije realizovao je penal iznuđen u 21. minutu utakmice. Zlatanoviću je ovo četvrti pogodak u sezoni i on je uz Nikolu Radovića najbolji strelac Surduličana.

Fudbaleri Rada su se konačno radovali i na svom terenu savladali Napredak sa 1:0. Strelac je bio Denić u 61. minutu.

"Građevinari" su bili u crnoj seriji od čak šest uzastopnih prvenstvenih poraza, doživeli su neuspeh i u Kupu, pa su prekinuli niz za zaborav.

Na Banjici je minimalcem pao Napredak i tako je Rad pobegao sa dna, i "fenjer" je prepustio Borcu koji je na dnu i pored trijumfa nad Javorom.

Možete li da zamislite ovo u srpskom fudbalu? Seltik oborio rekord ostavši neporažen na čak 63 uzastopne utakmice! (VIDEO)