Barsa preletela Baskijce, Valensija uspešnija od Alavesa, Viljareal otkinuo bod u Madridu! (FOTO) (VIDEO)

primera, 10. kolo

Nastavljaju Slepi miševi da dominiraju

Objavljeno: 22:42h

Fudbaleri Valensije pobedili su na gostovanju Alaves sa 2:1, u prvoj utakmici 10. kola španske Primere.

Valensija je nastavila s dobrom igrom i ostvarila šesti uzastopni trijumf u Primeri, a ukupno sedmi.

Ekipa Marselina Garsije Torala povela je golom Simonea Zaze u 34. minutu na asistenciju Andreasa Pereire, da bi Aleksis u 49. doneo izjednačenje Alavesu.

Mihajlo Andrić za Espreso otkrio kako je Samardo totalno iznenadio sve u klubu, a pričao je i o ambicijama Partizana u nastavku sezone! (FOTO) (VIDEO)

Gosti su od tog trenutka počeli s još ofanzivnijom igrom, a posle propuštene prilike u 53. minutu, Alaves je umalo na drugoj strani stigao do preokreta, ali Munir El Hadadi nije uspeo da savladao golmana Valensije.

U 65. minutu defanzivac Alavesa Rodrigo Eli je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija pokazao na belu tačku. Minut kasnije Rodrigo je bio siguran izvodjač najstrože kazne koja je Valensiji donela pobedu.

Srpski reprezentativac Nemanja Maksimović je u 87. minutu ušao u igru umesto Karlosa Solera i tako do kraja susreta nastupao za Valensiju.

Aleksandar Katai je ostao na tribinama.

Valensija sada ima 25 bodova, jedan manje od lidera Barselone, koja gostuje Atletik Bilbau, dok je Alaves 19. sa tri boda.

Fudbaleri Atletika i Viljareala odigrali su nerešeno 1:1, u 10. kolu Primere.

Atletiko je vodio golom Anhela Koree od 61. minuta, a Karlos Baka je u 81. doneo izjednačenje i bod Viljarealu.

Atletiko je četvrti na tabeli sa 20 bodova, dok je viljareal mesto ispod sa tri boda manje.

Barselona je u gostima savladala Atletik Bilbao rezultatom 2:0. Golove su postigli Leo Mesi u 36. minutu i Paulinjo u 92. minutu. Ovo je deveta pobeda Barselone, dok su gosti iz Baskije zabeležili peti poraz.