Neočekivani heroj doneo mir u Čelsijevoj kući, Junajted se obrukao, a to je iskoristio Siti! Tadićeva zamena donela trijumf Svecima! (VIDEO)

premijer liga, 9. kolo

Sjajan dan na Ostrvu!

Objavljeno: 20:31h

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu Votford sa 4:2 u prvoj subotnjoj utakmici devetog kola engleske Premijer lige.

Utakmica na stadionu Stamford bridž donela je mnogo uzbuđenja, pet golova i čak dva preokreta.

Šampion Engleske poveo je u 12. minutu sjajnim golom Pedra sa ivice šesnaesterca na asistenciju Edena Azara.

Igrao za Čikago Bulse, a sanja dres Srbije! Čovek koji prosečno beleži 19.5 poena uskoro u dresu Orlova? (VIDEO)

Čelsi je samo pet minuta kasnije imao dobru priliku da udvostruči prednost, ali Sesk Fabregas u situaciji jedan na jedan nije uspeo da savladao Eurelja Gomesa.

Votford se nije predavao, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena Abdulaj Dukure savladao golmana Čelsija.

Početkom drugog poluvremena Votford je preokrenuo rezultat, a strelac je bio Roberto Pereira u 50. minutu.

Taj gol dodatno je uzdrmao Čelsi, Votford je kontrolisao situaciju, imao je dve dobre prilike, ali Ričarlison nije uspeo da savlada Tibu Kurtou.

GROM IZ VEDRA NEBA! Kraj saradnje FSS i Zvezdine legende! Kokeza je već našao naslednika! (FOTO)

"Plavci" su uspeli da se uzdignu i u 70. minutu dođu do izjednačenja preko Mišija Batšuaija, koji je dobro reagovao na centaršut Pedra s desnog boka, da bi u 87. Sesar Aspilikueta doneo preokret gotovo posle iste akcije kao kod izjednačujućeg pogotka.

Konačan rezultat postavio je Batšuaji u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Čelsi je ovim trijumfom pretekao Votford na tabeli Premijer lige i sada je četvrti sa 16 bodova, dok je Votford peti s bodom manje.

Mančester junajted je doživo pravu blamažu na gostovanju Hadersfildu i poražen je sa 2:1.

Pobedu domaćoj ekipi doneli su Muj i Depoatr u 28. i 33. minutu, a počasni gol za Đavole delo je Rašforda u 78. minutu.

Kiks velikog rivala iskoristio je Siti koji je sa rutinskih 3:0 preslišao Barnli.

Strelci su bili Serhio Aguero u 30, Nikolas Otamendi u 73. i Leroj Sane u 75. minutu.

Građani sada imaju 5 bodova prednosti u odnosu na Junajted.

Napomenućemo i da je Njukasl slavio sa 1:0 nad Palasom pogotkom Merina u 86. minutu. Alejsandar Mitrović je ušao u igru u 79. minutu.

Lester je konačno pobedio i to u gostima Svonsiju sa 2:1...

U poslednjem meču dana Sautempton je na svom stadionu savladao VBA sa 1:0.

Strelac pogotka bio je Sofijan Bufal, koji je pogodio u 85. minutu, nakon što je zamenio našeg Dušana Tadića.

PREMIJER LIGA - 9. KOLO

Petak Vest Hem - Brajton 0:3 (0:2) /Mari 10, 75. penal, Izkerdo 45+2/

Subota Čelsi - Votford 4:2 (1:1) /Pedro 12, Batšuaiju 71, 90+2, Aspilikueta 87 - Dukure 45+2, Pereira 51/

Hadersfild - Mančester Junajted 2:1 (2:0) /Muj 28, Depoatr 33 - Rašford 78/

Mančester Siti - Barnli 3:0 (1:0) /Aguero 30, Otamendi 73, Sane 75/

Njukasl - Kristal Palas 1:0 (0:0) /Merino 86/

Stouk - Bornmut 1:2 (0:2) /Dijuf 63 - Surman 16, Stanislas 18 penal/

Svonsi - Lester 1:2 (0:1) /Moson 56 - Fernandez 25 ag, Okazaki 49/

BONUS VIDEO: Milko Bjelica posle pobede nad Barselonom