I dalje ima baruta u starim Runijevim pištoljima, Mitra ni na mapi, Njukasl remizirao sa Tadićevim Sautemptonom! (VIDEO)

Premijer liga, 8. kolo

Da nije bilo jedanaesterca i pogotka engleskog veterana, Brajton bi osvojio ceo plen

Fudbaleri Brajtona i Evertona odigrali su danas nerešeno 1:1, u utakmici osmog kola Premijer lige.

Brajton je poveo u 82. minutu golom Entonija Nokara, a bod gostima doneo je Vejn Runi u 90. minutu iz jedanaesterca.

To je bila prva utakmica Brajtona i Evertona još od 1983. godine.

U prvom poluvremenu ekipe nisu napravile ozbiljniju priliku, a prvu šansu imao je Everton, u 53. minutu kada je sa ivice šesnaesterca šutirao Mejson Holgejt, ali je golman domaćih dobro odbranio.

Posle toga, u 69. minutu, iz slobodnog udarca pokušao je Gilfi Sigurdson, ali je bio neprecizan. Everton je ponovo bio u šansi u 74. minutu preko Dominika Kalvera Levina, na dodavanje Vejna Runija, ali je šutnuo u golmana Brajtona Meta Rajana.

Posle toga domaći su preuzeli inicijativu, pokušavali su Nokar i Hose Iskerdo ali su ih u tome sprečili prvo defanzivac Evertona Majkl Kejn, a zatim i golman Džordan Pikford.

U 82. minutu Everton je poveo. Bruno je centrirao sa desne strane do Iskerda, čiji šut je ponovo blokirao Kejn, a lopta je došla do Nokara, koji je bez problema poslao u mrežu. Everton je u 86. minutu mogao da udvostruči prednost, ali je Pikford odbranio šut Izija Brauna.

U 90. minutu Runi je postavio konačan rezultat, pošto je bio precizan iz penala. Prethodno, penal je dosuđen pošto je Bruno udario laktom Kalverta Levina.

U trećem minutu sudijske nadoknade istakao se golman domaćih Met Rajan, koji je u dva navrata odbranio šuteve Kevina Miralasa i Kalverta Levina.

Posle osam kola Brajton i Everton imaju po osam bodova na 14. odnosno 16. mestu na tabeli.

U drugom meču dana, Sautempton i Njukasl su remizirali sa 2:2, a pogotke su postigli za domaći tim Manolo Gabijadini, a za goste Hejden i Ajoze Perez.

Mitrović nije bio ni na klupi, dok je Tadić odigrao celu utakmicu.

Premijer liga, 8. kolo:

Subota:

Liverpul - Mančester Junajted 0:0

Barnli - Vest Hem 1:1 (0:1) (Vud 85 - Antonio 19)

Kristal Palas - Čelsi 2:1 (2:1) (Aspilikueta 11ag, Zaha 45 - Bakajoko 18)

Mančester Siti - Stouk 7:2 (3:1) (Žesus 17, 55, Sterling 19, D. Silva 27, Fernandinjo 60, Sane 62, B. Silva 79 - Dijuf 44, Voker 47ag)

Svonsi - Hadersfild 2:0 (1:0) (Abraham 42, 48)

Totenhem - Bornmut 1:0 (0:0) (Eriksen 47)

Votford - Arsenal 2:1 (0:1) (Dini 71pen, Kleverli 90+2 - Mertezeker 39)