Lacio šokirao Juve u Torinu, a Napoli u Rimu dokazao da je najozbiljniji kandidat za SKUDETO! (FOTO)

serija a, 8 kolo

Lacio je slavio sa u jednom od derbi mečeva osmog kola italijanskog šampionata...

Fudbaleri Lacija iznenadili su Juventus u Torinu i pobedili rezultatom 2:1!

Juventus bez Dibale i Pjanića, ovog prvog Alegri je odmarao za meč protiv Sportinga. Lacio se nije uplašio rivala, nismo videli očekivanu ofanzivu domaćih, jak tempo, ali bez nekih prilika.

Ronaldo konačno pogodio! Pobeda Reala i Bilbaa! (FOTO) (VIDEO)

Ima i gorih od nas... Najbolji igrač Bosne i Hercegovine PROTERAN iz zemlje! (FOTO)

Lacio je slavio sa u jednom od derbi mečeva osmog kola italijanskog šampionata i došao na deobu drugog mesta. Dva gola Imobilea i Strakošina odbrana penala Paulu Dibali sedmom minutu nadoknade otvorila su vrata velikom trijumfu.

Veoma dobru partiju pružio je Sergej Milinković Savić koji je, pored ostalog, učestvovao u akciji koja je prethodila drugom, pobedonosnom golu Lacija.

Sve je počelo više nego lepo za Juventus, pošto je u 24. minutu Daglas Kosta iz situacije koja je bila na ivici ofsajda zatresao mrežu i doneo prednost domaćinu.

Ćiro Imobile, dete kluba koji nikada nije dobio pravu šansu u Juventusu za par minuta je prvo pobegao Barzaljiju i lako matirao Bufona, 1:1, najgori mogući početak za šampiona u nastavku.

Još jedna kontra, Imobile je tražio kontakt sa Bufonom, uspeo je da iznudi penal i pretvori ga u gol.

A onda šok! U 97. minutu Dibala promašuje jedanaesterac i Lacio sa tri boda odlazi u Rim!

U poslednjem meču dana u velikom derbiju Roma je poražena na svom terenu od strane Napolija rezultatom 1:0.

Strelac odlučujućeg pogotka bio je Lorenco Insinje u 20. minutu.