Poljska pobedila Crnu Goru i rezervisala mesto na Mundijalu, Danci i Slovaci idu u baraž, Gorecka postigao prelep gol! (VIDEO)

gotovo!

Buran dan u kvalifikacijama...

Fudbalska reprezentacija Poljske izborila je direktan plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiji, pošto je u poslednjem, 10. kolu Grupe E kvalifikacija pobedila Crnu Goru sa 4:2, dok će se u baražu naći selekcija Danske, koja je igrala nerešeno 1:1 sa Rumunijom.

Poljska je odlično počela utakmicu, već posle 16 minuta igre vodila je sa 2:0 golovima Krištofa Mačinskog i Kamila Grosickog, da bi Crna Gora preko u Stefana Mugoše u 78. i Žarka Tomaševića u 83. minutu stigla do izjednačenja.

KOMA! Filip Stojković strelac najsmešnijeg autogola godine! (VIDEO)

Selekcija Ljubiše Tumbakovića nije uspela da dođe do boda na gostovanju, pošto je Poljska golom Roberta Levandovskog u 85. i autogolom Filipa Stojkovića u 87. došla do trijumfa i tako izborila plasman na Svetsko prvenstvo prvi put od 2006. godine.

Danskoj je za direktan plasman bila potrebna pobeda nad Rumunijom i eventualni "kiks" Poljske, ali do toga nije došlo.

Danci su poveli golom Kristijana Eriksena u 59. minutu iz jedanaesterca, dok je bod Rumuniji doneo Čiprijan Dijak pogotkom u 88. minutu.

Rumuni su od 63. minuta imali igrača manje na terenu, pošto je Kristijan Ganea dobio drugi žuti karton.

Misterija rešena! On je krivac što Marko Arnautović ne nosi dres Srbije! (FOTO) (VIDEO)

U trećoj utakmici Grupe E koja nije imala takmičarksi značaj Kazahstan i Jermenija igrali su nerešeno 1:1. Poljska je kvalifikacionu grupu završila na prvom mestu sa 25 bodova, Danska je druga sa 20, Crna Gora treća sa 16, sledi Rumunija sa 13, te Jermenija sa sedam, odnosno Gruzija tri.

Grupa E

Danska - Rumunija 1:1 (0:0) /Eriksen 60 penal - Deak 88/

Kazahstan - Jermenija 1:1 (0:1) /Turizbeg 62 - Mhitarjan 26/

Poljska - Crna Gora 4:2 (2:0) /Mačinski 6, Grosicki 16, Levandovski 85, Stojković 87 autogol - Mugoša 78, Tomašević 83/

Gotovo je takmičenje i u grupi F.

Englezi su povedili u Litvaniji golom Harija Kejna u 27. minutu i potvrdili prvu poziciju, a u baraž će Slovačka koja je savladala Maltu sa 3:0.

Škotska je imala šansu, ali je na svom terenu odigrala nerešeno sa Slovenijom...

Grupa F

Litvanija - Engleska 0:1 (0:1)

(Kejn 27 pen)

Slovenija - Škotska 2:2 (0:1)

(Bezjak 52, 72 - Grifits 32, Snodgras 88)

Slovačka - Malta 3:0 (1:0)

(Nemec 33, 62, Duda 69)

U grupi C se sve odavno zna, a Nemci su na sjajan način zaokružili kvalifikacije pobedom na Azerbejdžanom od 5:1.

Strelci su bili Gorecka u 9. 66. minutu, Vagner u 54, Ridiger u 64 i Džan u 81. Počasni gol je delo Šejdajeva u 34. minutu

U drugoj utakmici ove grupe Norveška je slavila u Oslu sa 1:0 protiv Severne Irske koja je osigurala mesto u baražu. Duel je odlučio Kris Brant autogolom u 71. minutu.

Češka je slavila nad San Marinom sa 5:0...

Grupa C

Češka - San Marino 5:0 (3:0) /Krmenčik 8, 23, Kopic 27, Novak 71, Kadlec 83/

Nemačka - Azerbejdžan 5:1 (1:1) /Gorecka 9, 66, Vagner 54, Ridiger 64, Džan 81 - Šejdajev 34/

Norveška - Severna Irska 1:0 (0:0) /Brant 71ag/