Ekonomac je prejak za ovu ligu! Novi Pazar na rođenom pragu morao da broji do 7!

2. kolo prve lige srbije

Lagana pobeda ekipe iz Kragujevca

Klub malog fudbala Novi Pazar izgubio je od Ekonomca sa 2:7, u utakmici drugog kola Prve futsal lige Srbije.

Tri gola za goste iz Kragujevca postigao je Tales Feitosa, u 12, 19. i 20. minutu. Među strelce su se upisali i Simi Sajoti u šestom, Igor Rafeal Lima u 15. i Nikola Matijević u 34. minutu, dok je igrač Pazara Milan Mutavdžić u 23. minutu zatresao sopstvenu mrežu.

Novopazarci su u finišu smanjili preko Veroljuba Vukadinovića u 38. i Elvedina Sadovića u 40. minutu. - Da sam mogao da biram rivala uoči kvalifikacija za UEFA futsal kup u Kragujevcu, verovatno bih izabrao Novi Pazar, koji spada u najbolje domaće ekipe. Nisam zadovoljan zbog golova koje smo primili na kraju, to ne sme da nam se dešava - rekao je posle utakmice trener Ekonomca Predrag Rajić. Vodeći Ekonomac ima maksimalnih šest bodova, dok je trenutno petoplasirani Novi Pazar osvojio tri boda. - Videli smo ono što smo i očekivali, ipak se rival pojačao igračima svetske klase i bilo je veoma teško parirati. Rezultat je možda previsok, možda i nije. Okrećemo se narednim obavezama u prvenstvu - naveo je trener Novog Pazara Vladan Cvetanović. Utakmicu u dvorani Pendik pratilo je oko 600 gledalaca. Novi Pazar će u sledećem kolu gostovati ekipi valjevskog RB-a, dok će Ekonomac biti domaćin Smederevu.