Premijer liga ima novog lidera! Siti pobedio Čelsi golom bivšeg igrača Plavaca! (VIDEO)

PREMIJER LIGA, 7. KOLO

Do kraja susreta gosti su mogli do još jednog gola, ali je Antonio Ridiger s gol linije u 85. minutu zaustavio snažan šut Žezusa sa oko 10 metara

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima Čelsi sa 1:0 u derbi utakmici sedmog kola engleske Premijer lige.

Dao je poslednji Zvezdin gol na evropskom gostovanju, a sada jako brine! Prijatelju moj, država je loša! Ima za budalaštine, a nema za fudbal! (VIDEO) Jedini gol na utakmici postigao je Kevin de Brujne u 67. minutu. Siti sada ima 19 bodova i današnjom pobedom je zadržao deobu prvog mesta u Premijer ligi sa gradskim rivalom Mančester junajtedom, dok je šampion Engleske, Čelsi, četvrti sa 13. Prvo poluvreme utakmice na stadionu Stamford bridž nije donelo mnogo uzbudjenja. Oba tima imala su po nekoliko solidnih situacija pred golom rivala, ali su mreže posle prvih 45 minuta mirovale.

U drugom poluvremenu Siti je imao inicijativu i to je donelo rezultat u 67. minutu. Gabrijel Žezus je s ivice šesnaesterca odigrao povratnu ka De Brujneu, koji je nakon kratkog driblinga snažno šutirao i savladao Tibu Kurtou. Do kraja susreta gosti su mogli do još jednog gola, ali je Antonio Ridiger s gol linije u 85. minutu zaustavio snažan šut Žezusa sa oko 10 metara.

REZULTATI 7. KOLA: Hadersfild - Totenhem 0:4 (0:3) /Kejn 9, 23, Dejvis 16, Sisoko 90+1/ Bornmut - Lester 0:0 Mančester junajted - Kristal Palas 4:0 (2:0) /Mata 3', Felaini 35', 49', 85'/ Stouk - Sautempton 2:1 (1:0) /Diuf 40', Krauč 85' - Jošida 76'/ VBA - Votford 2:2 (2:1) /Rondon 18', Evans 21' - Dukure 37', Rišarlison 96') Vest Hem - Svonsi 1:0 /Sako 90'/ Čelsi - Mančester siti 0:1 (0:0) /De Brujne 67/ u nedelju: Arsenal - Brajton 13.00 Everton - Barnli 15.15 Njukasl - Liverpul 17.30