Šok u Madridu, Junajted demostrirao silu, najskuplja izmena na svetu za 9 minuta preokrenula situaciju, PSŽ napravio bavarske kobasice! (FOTO) (VIDEO)

LŠ 2.KOLO

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča pratili ste uz naš lajv blog

Objavljeno: 00:37h

Program u Ligi šampiona počeo je utakmicom između Karabaga i Rome od 18 časova, a Rimljani su opravdali ulogu favorita i slavili rezultatom 2:1. U istoj grupi, odigran je jedan od derbija večeri. Madridski Atletiko je dočekao ekipu Čelsija. ''Jorgandžije'' su povele na ulasku u finiš prvog poluvremena, posle jedanaesteca koji je skrivio David Luiz. Siguran sa bele tačke bio je Antoan Grizman i prvo poluvreme pripalo je domaćima.

Ali, u nastavku Čelsi konkretniji, što je došlo do izražaja u 60. minutu meča. Eden Azar je sa leve strane odlično centrirao za Moratu, a napadač ''Plavaca'' je samo okrznuo tu loptu glavom, dovoljno da ona završi u mreži - 1:1.

Nešto kasnije, gosti su imali sjajnu šansu za potpuni preokret, ali Fabregas nije bio precizan sa pet metara od protivničkog gola.

I kada se činilo da će se ovaj meč završiti podelom bodova, Batšuai je u 94. minutu postigao pobedonosni gol za ''Plavce'' - 1:2!

Utakmice u Grupi A obeležile su ubedljive pobede Mančester Junajteda i Bazela.

Engleski velikan gostovao je u Moskvi, gde je već posle pola sata završio posao protiv domaćeg CSKA. Seriju golova započeo je Lukaku, već u četvrtom minutu posle centaršuta Marsijala, a nastavio ju je upravo Marsijal, sa još dva pogotka, u 19. iz jedanaesterca, a onda i u 27. minutu - 0:3.

Tim rezultatom okončano je prvo poluvreme, a u nastvaku je pobedu gostiju još ubedljivijom učinio Mhitarijan za 0:4.

Kakvu-takvu radost gostima doneo je Kučaev, počasnim golom u 90. minutu.

Naš Nemanja Matić je na trenu proveo svih 90 minuta u pobedničkoj ekipi.

Za to vreme, goleada i u Bazelu, gde je istoimeni domaći tim deklasirao Benfiku sa 5:0, sa našim Fejsom i Živkovićem u timu.

Dvostruki strelac bio je Oberlan, a goste iz Lisabona je 'načeo'' Lang već u drugom minutu meča. U nastavku, Fejsa je skrivio jedanaesterac posle kog su domači uvećali prednost golom van Volfsvinkela, a tačku je stavio Riveros u 79. minutu.

Pari Sen Žermen je na svom terenu ubedljivo savladao minhenski Bajern sa 3:0 i tako se učvrstio na vodećoj poziciji na tabeli.

U centru pažnje bio je tandem domaćih Kavani - Nejmar, o čijem se sukobu naširoko izveštavalo proteklih dana, ali oni su večeras pokazali da je već došlo do pomirenja.

Pa još kada je ono začinjeno i golovima, mnogo je razloga za zadovoljstvo među ''Svecima''. Seriju domaćih započeo je Dani Alveš u drugom minutu, a na isteku prvih pola sata igre, Kavani je duplirao prednost.

Sve dileme oko pobednika rešio je Nejmar, svojim golom u 63. minutu - 3:0.

U istoj grupi, Anderleht je pretrpeo još jedan poraz, ovog puta od Seltika na svom terenu rezultatom 2:0. Grifits je najavio ovakav epilog vodećim golom u 38. minutu, a Kara je autogolom u 50. minutu zapečatio sudbinu ekipe iz Brisela.

Inače, Kara je u finišu prvog poluvremena zamenio našeg Uroša Spajića, što bi mogao da bude razlog za brigu imajući u vidu predstojeće okupljanje našeg nacionalnog tima.

I konačno, u Grupi D pobede favorita, iako posle prvih 45 minuta nije bilo golova. Juventus je na svom terenu savladao Olimpijakos posle bolje igre tokom većeg dela meča. Gosti iz Pireja su dugo odolevali, ali je ulazak Iguaina doprineo da njihova brava bude otključana.

''Pipita'' je pogodio u 69. minutu, posle centaršuta Aleksa Sandra sa leve strane, a tačku je stavio Mario Mandžukić jedanaest minuta kasnije - 2:0.

Saša Zdjelar je bio u startnoj postavi Olimpijakosa, a Uroša Đurđevića ni u protokolu, kao ni Jagoša Vukovića zbog povrede.

Za to vreme, i Barselona je dugo čekala na vođstvo protiv Sportinga u Lisabonu, a do tri boda došla je autogolom Koatesa u 50. minutu - 0:1.

Grupa A:

CSKA Moskva-Mančester junajted 1:4

(Kušaev 90 - Lukaku 4. i 27. Marsijal 19,Miktarijan 58.)

Bazel-Benfika 5:0

(Lang 2., Oberlan 20. Van Fonksvinkel 60, Oberlan 69, Riveros 73)

Karabag-Roma 1:2

(Pedro Enrike 28. - Manolas 7, Džeko 15.)

Atletiko Madrid-Čelsi 1:2

(Grizman 40 - Morata 60, Batšuai 94)

Grupa D: Sporting-Barselona 0:1

(Koateš 49, autogol)

Juventus-Olimpijakos 2:0

(Iguain 69, Mandžukić 80)

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča pratili ste uz naš lajv blog!

UTAKMICE SU ZAVRŠENE! SJAJNO VEČE JE IZA NAS!

94. minut - Kakav šok u Madridu! Batšuai donosi tri boda Čelsiju! Gotovo je, 2:1! Napomenućemo i da je Sinkler pogodio za 3:0 za Seltik!

90. minut - Kušaev je postigao počasni pogodak za CSKA!

80. minut - Sada pogađa i Mandžukić, Oli je na kolenima

73. minut - Bazel nastavlja da ponižava Benfiku! 5:0! Pogodio je Riveros!

69. minut - Iguain je proveo na terenu samo dvet minuta i slomio je otpro čete iz Preja!

63. minut - Nejmar ponovo pogađa! Kakav potop Bajerna! 3:0!

60. minut - Morata poravnava rezultat u Madridu.

60. minut - Van Fonksvinkel iz jedanesterca povećava prednost Bazela.

58. minut - Miktarijan povećava prednost Mančestera na 4:0.

50. minut - Autogolom Kare Seltik dolazi do prednosti od 2:0.

49. minut - Autogolom Koateša Barselona dolazi do prednosti.

21:45 - Počelo je drugo poluvreme.

21:35 - Kraj prvog poluvremena na svih sedam večerašnjih utakmica. Evo rezultata posle 45 odigranih minuta:

40. minut - Grizman sa bele tačke donosi prednost Atletiku.

38. minut - Poveo je i Seltik golom Grifitsa u 38. minutu.

32. minut - Edison Kavani postiže pogodak za PSŽ, rezultat je 2:0.

27. minut - Lukaku pogađa za prednost Mančestera od 3:0.

20. minut - Oberlin je doveo Bazel u prednost od 2:0.

18. minut - Novi gol za Crvene đavole koji idu ka pobedi u Moskvi. Strelac je bio Marsijal iz penala.

4. minut - Mančester je poveo u Moskvi golom Lukakua.

2. minut - Gol i u Francuskoj, strelac za PSŽ bio je Dani Alves.

2. minut - GOOOOOL! Bazel je već na startu utakmice poveo protiv Benfike. Strelac je bio Lang.

20:45 - Utakmice su počele!

20:20 - Čak petorica Srba biće od početka na terenu večeras. Ljubomir Fejsa i Andrija Živković sa Benfikom napadaju Bazel, Nemanja Matić sa Mančester junajtedom pokušaće da osvoji Moskvu, Uroš Spajić sa Anderlehtom dočekuje Seltik, a Saša Zdjelar sa Olimpijakosom gostuje Juventusu u Torinu.

Novi-stari trener Olimpijakosa Lemonis nije ukazao poverenje Urošu Đurđeviću, koji nije čak ni na klupi.

Kolarov je odigrao svih 90 minuta u pobedi Rome nad Karabagom.

20:05 - Evo i sastava svih timova za večerašnje utakmice:

20:00 - Fudbaleri Rome savladali su Karabag u gostima rezultatom 2:1. Evo i golova sa ove utakmice:

BONUS VIDEO: Bakljada Grobara posvećena Željku Obradoviću