Sampdorija nastavila sa sjajnim partijama, pao je i veliki Milan! (FOTO) (VIDEO)

Seria a!

Odličnu utakmicu odigrali su fudbaleri rimskog velikana

Ekipa Sampdorije iznenadila je tim Milana i rezultatom 2:0 trijumfovala u prvom nedeljnom meču Serije A.

Golove za ekipu iz Đenove postigli su Zapata u 72. i Alvarez u poslednjem minutu utakimice.

Ovo je treća pobeda neporaženoj Sampdoriji i uz dva remija nalazi se na petom mestu, dok je timu Vićenca Montele ovo drugi neuspeh u novoj sezoni.

Fudbaleri Rome pobedili su danas na svom terenu ekipu Udinezea sa 3:1 u utakmici šestog kola italijanske Serije A.

ZA SILAZAK S POSTOLJA NEMA OPRAVDANJA: Sale Đorđević otvorio dušu Hrvatima o trojci koju im je dao, Draženu... (VIDEO)

Roma je pitanje pobednika na današnjem meču rešila posle prvih 45 minuta kada je i postigla dva tri gola.

Edin Džeko je bio strelac u 12. minutu, na asistenciju Naingolana, a potom je Stefan El Šaravi dva puta pogodio mrežu gostujuće ekipe. Prvo u 30. minutu, posle asistencije Džeka, a potom i u 45. Roma je mogla i ubedljivije da slavi, ali je Dijego Peroti u 89. minutu iz penala pogodio stativu.

Umesto toga, Udineze je stigao do utešnog gola, koji je u minut kasnije postigao Jens Larsen.

Roma je, posle treće uzastopne pobede, treća na tabeli sa 12 bodova, dok je Udineze na 16. mestu sa samo tri osvojena boda.

SAMO JOŠ MANČESTER SITI JE OSTAO: Klub koji ima džepove bez dna uključio se u trku za Milinkovića Savića!

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov je bio u timu Rome sve do 74. minuta. Ovo je prva utakmica u Seriji A na kojoj Kolarov nije odigrao svih 90 minuta.

Fudbaleri Rome u narednom kolu gostuju Milanu, a Udineze dočekuje Sampdoriju.

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras u gostima posle preokreta Spal sa 3:2 u šestom kolu italijanske Serije A.

Novajlija u Seriji A, Spal, poveo je golom Paskvala Sčiatarele u 13. minutu, da bi samo minut kasnije Lorenco Insinje iskoristio dodavanje Hosea Kaljehona i doveo Napoli do izjednačenja.

Napoli je imao inicijativu nakon izjednačenja, ali su do drugog gola stigli tek u 72. minutu kada je Kaljehon zatresao mrežu Spala.

Domaćin je u 78. minutu izjednačio preko Federika Vivijanija, a pobedu Napoliju doneo je Fauzi Gulam u 83. minutu.

Napoli je tako zadržao maksimalan učinak u Seriji A, pa se nalazi na prvom mestu sa 18 bodova, dok je Spal 15. sa četiri.

U poslednjoj utakmici dana Juventus je u gradskom derbiju bio bolji od Torina rezultatom 4:0.

Dibala je bio igrač utakmice sa dva pogotka, a u strelce su se upisali još i Miralem Pjanić i Aleks Sandro.

Adem Ljajić je proveo svih 90 minuta na terenu i zaradio je žuti karton.

BONUS VIDEO: Duško Savanović o čuvenoj krađi protiv Turaka 2010. godine na Mundobasketu