Lajpcig se vraća u vrh tabele! Dortmund iskalio bes protiv Mehengladbaha! (FOTO) (VIDEO)

bundesliga!

Nije bilo previše uzbuđenja na utakmicama odigranim u terminu od 15:30

Na utakmicama šestog kola Bundeslige nije bilo previše uzbuđenja.

SAMO JOŠ MANČESTER SITI JE OSTAO: Klub koji ima džepove bez dna uključio se u trku za Milinkovića Savića!

Majncu je bio dovoljan jedan gol da na svom stadionu savlada Hertu. Strelac je bio De Blasis iz jedanesterca, a Herta je susret završila sa deset igrača jer je isključen Ibišević.

Hofenhajm je sa 2:0 bio bolji od Šalkea, a golove su postigli Gajger i Rup.

Najprijatnije iznenađenje iz prošle sezone, ekipa Lajpciga krenula je ka vrhu tabele. Golovima Augustina i Vernera poveli su sa 2:0, a sve što je uradio Ajntraht jeste počasni pogodak Rebića u 77. minutu utakmice.

Na poslednja dva susreta koje su odigrali Verder i Frajburg, kao i Štutgart i Augzburg nije bilo golova.

U poslednjoj utakmici dana fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su danas na svom terenu Borusiju Menhengladbah sa 6:1 u šestom kolu Bundeslige, a najzaslužiji za trijumf bio je Pjer-Emerik Obamejang koji je postigao het-trik.

Dortmund se večerašnjom pobedom vratio na čelo šampionata Nemačke, pošto sada ima 16 bodova, dva više od drugoplasiranog Hofenhajma, a tri više od Bajerna iz Minhena.

Domaćin je do prednosti Maksimilijana Filipa u 28. minutu na asistenciju Obamejanga. Isti igrač je 10 minuta kasnije povisio na 2:0, da bi se Obamejang u listu strelaca upisao u 45. Gabonac je u 49. minutu povisio na 4:0, a u 62. minutu kompletirao je het-trik.

Gosti iz Menhengladbaha počasni pogodak postigli su u 66. minutu, a strelac je bio Lars Štindl. Konačan rezultat na Vestfalenu postavio je Julijan Vigl u 79. minutu.

Borusija Menhengladbah nalazi se na devetom mestu Bundeslige sa osam bodova.

Tabela Bundeslige trenutno izgleda ovako:

BONUS VIDEO: Duško Savanović o čuvenoj krađi protiv Turaka 2010. godine na Mundobasketu