PRIMERA, 6. KOLO

Atletiku je ovo četvrta pobeda od početka sezone

Objavljeno: 15:28h

Fudbaleri Espanjola slavili su na svom stadionu u susretu šestog kola Primere protiv ekipe Deportiva.

Izabranici Kike Sančes Floresa savladali su Deportivo na "RCDE" stadionu rezultatom 4:1 (2:0).

Poveli su u već u petom minutu, strelac je bio Leo Baptistao, nakon centaršuta Viktora Sančeza sa desne strane.

Petnaest minuta kasnije, Aribas je nakon kornera za domaći sastavi bio nespretan pred svojim golom, te je postigao autogol za vođstvo Espanjola od 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je gostima nadu vratio Borges u 53. minutu. Odlično je Luizinjo prošao po levoj strani, poslao je pas ka usamljenom Borhesu, koji lako matira Lopeza za 2:1.

Nova greška odbrane dovela je do toga da Espanjol vrati dva gola prednosti. Jedan od defanzivaca je napravio glup faul u svom kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku, a precizan sa kreča bio je Herardo Moreno. Sve je bilo jasno u 90. minutu, kada je Baptistao pronašao Morena, kojem nije bilo teško da sa par metara ugura loptu u protivničku mrežu i tako postavi konačan rezultat.

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom terenu ekipu Sevilje sa 2:0 u utakmici šestog kola španske Primere.

Golove za madridski tim postigli su Janik Karasko u 46. i Antoan Grizman u 69. minutu.

Atletiku je ovo četvrta pobeda od početka sezone, treća uzastopna, i trenutno je drugi na tabeli sa 14 bodova. Sevilja je, na drugoj strani, upisala prvi poraz i sada je treća sa 13 bodova.

Fudbaleri Atletika u narednom kolu gostuje Leganesu, dok Sevilja dočekuje Malagu.

U drugoj utakmici dana Real je prekinuo crnu seriju pobedom nad Alavesom u gostima.

Dvostruki strelac za Real bio je Sebaljos, dok je jedini gol za domaću ekipu postigao Garsija.

Fudbaleri Malage i Atletik Bilbaoa remizirali su rezultatom 3:3 (1:1) u šestom kolu Lige Primere. Bilbao je poveo već u četvrtom minutu golom Adurisa iz penala, ali je Rolan u 35. izjednačio na 1:1. U drugom poluvremenu, na scenu je stupio Injaki Vilijams koji je pogodio u 51. i 70. minutu, ali su Baskijci uspeli da prokockaju i ovu prednost u finišu. U 81. minutu Bajse je pogodio za 2:3, da bi Rolan u 84. svojim drugim golom postavio konačnih 3:3.

Malaga je tako došla do prvog boda ove sezone, dok je Bilbao ostao u sredini tabele sa osam bodova.

U poslednjoj utakmici dana Barselona je rutinski savladala Đironu rezultatom 3:0.

Fudbaleri Đirone sami su sebi dali prva dva gola, a Luis Suarez je stavio tačku na ovu utakmicu.

Barsa je nastavila da dominira u Primeri i trenutno ima skor od 6 pobeda iz isto toliko utakmica i gol razliku 20:2.