Čelsi na španski pogon! Sigurni i ostali favoriti, Minjole spasao Liverpul! (VIDEO)

PREMIJER LIGA, 6. KOLO

Nije bilo iznenađenja u engleskoj Premijer ligi

Fudbaleri Totenhema savladali su u derbiju šestog kola Premijer lige gradskog rivala ekipu Vest Hema rezultatom 3:2.

Dvostruki strelac za ekipu Sparsa bio je Hari Kejn postigavši golove u 34. i 38. minutu, dok je Eriksen pogodak postigao u 60. minutu utakmice.

Za Vest Hem golove su postigli Čičarito u 65., odnosno Kujate u 87. minutu meča.

Ovo je treća pobeda za Totenhem, dok je Vest Hem upisao i četvrti poraz u šampionatu.

Na utakmicama odigranim od 16 časova favoriti su bili sigurni.

Mančester Siti bio je ubedljiv protiv Kristal Palasa i golovima Sanea, dva puta Sterlinga, Aguera i Delfa ispratili su goste sa punom mrežom.

Junajtedu je bio dovoljan jedan pogodak da odnese sva tri boda sa gostovanja Sautemptonu. Strelac je bio Lukaku sredinom prvog poluvremena.

Everton je posle preokreta bio bolji od Bornmuta, a utakmica je ostala u senci stravične povrede Vejna Runija.

Čelsi je bio ubedljiv na gostovanju Stouku. Igrali su fudbaleri londonskog velikana na španski pogon pa je tri gola postigao Morata, a jedan Pedro.

U ostalim utakmicama Votford je bio bolji od Svonsija, dok su Barnli i Hadersfild odigrali bez golova.

U poslednjoj utakmici dana fudbaleri Liverpula pobedili su u gostima ekipu Lestera rezultatom 3:2 (2:1) u šestom kolu Premijer lige. U ludačkoj utakmici, Liverpul je imao dva puta po dva gola prednosti, pogađali su Salah, Kutinjo i Henderson, dok su Lester u životu održavali Okazaki i Vardi, koji je na kraju bio i tragičar pošto je promašio penal za 3:3.

13:30 Vest Hem - Totenhem 2:3

16.00: Barnli - Hadersfild 0:0

16.00: Everton - Bornmut 2:1

16.00: Mančester Siti - Kristal Palas 5:0

16.00: Sautempton - Mančester junajted 0:1

16.00: Stouk - Čelsi 0:4

16.00: Svonsi - Votford 1:2

18.30: Lester - Liverpul 2:3