Sanabrija utišao Bernabeu u poslednjim sekundama! Atletiko Madrid slavio u velikom derbiju! (VIDEO)

primera, 5. kolo

Ekipa iz Madrida je, posle treće pobede od početka šampiona, druga na tabeli sa 11 bodova

Objavljeno: 09:59h

Fudbaleri Real Madrida poraženi su rezultatom 0:1 od ekipe Betisa u petom kolu španske Primere.

Gol za muk na Santjago Bernabeu postigao je Sanabrija u 94 minutu igre.

Ekipa Reala imala je više od igre, napadala tokom celog meča, promašila bezbroj prilika, ali ekipa iz Sevilje je surovo kaznila sve te promašaje i golom u poslednjim sekundama meča nanela Madriđanima prvi poraz u sezoni.

Među stativama Betisa briljirao je Adan koji je u 75. minutu bravurozno intervenisao posle majstorije Gereta Bejla i njegovog udarca petom na centaršut sa desnog krila. Sjajno je odreagovao Velšanin, bio bi to verovatno gol kola u Španiji, ali je Adan reagovao poput mačke i paradom, uz pomoć stative, spasio svoj tim.

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su u gostima ekipu Atletik Bilbaa sa 2:1 u utakmici petog kola španske Primere.

Golove za Atletiko postigli su Anhel Korea u 55. i Janik Karasko u 73. minutu, dok je strelac jedinog gola za Bilbao bio Raul Garsija u 92. minutu. Atletik je imao veliku priliku da u finišu prvog poluvremena povede, ali Aric Aduric u 41. minutu nije iskoristio jedanaesterac, odnosno njegov udarac sa bele tačke odbranio je Jan Oblak.

Ekipa iz Madrida je, posle treće pobede od početka šampiona, druga na tabeli sa 11 bodova, dok je Bilbao na sedmom mestu sa sedam bodova. Fudbaleri Leganesa i Đirone odigrali su večeras 0:0. Leganes je osmi na tabeli Primere sa sedam bodova, dok je Đirona na 14. poziciji sa dva boda manje.

Deportivo je upisao tri boda protiv Alavesa minimalcem koje je doneo Luisinjo u prvomj minutu nadoknade prvog poluvremena.

Aleksandar Katai ponovo nije bio u kombinaciji za tim.

Španska lige, peto kolo:

Atletik Bilbao – Atletiko Madrida 1:2 Leganes – Đirona 0:0

Deportivo La Korunja – Alaves 1:0 Real Madrid – Betis 0:1 Sevilja – Las Palmas 1:0