Partizan nastavlja da gazi! Dva prvenca za pobedu crno-belih, bivši igrač Zvezde dao gol Stojkoviću! (FOTO) (VIDEO)

SUPERLIGA, 10. KOLO

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički iz Niša rezultatom 3:1 u okviru desetog kola Superlige Srbije.

Strelci za crno-bele bili su Tošić, Janković i Ožegović dok je za Nišlije pogodio povratnik iz Crvene zvezde Pavkov.

Prvo poluvreme nije bilo previše kvalitetno, a Tošić i Janković doveli su ekipu Miroslava Đukića u prednost. Tošiću je ovo prvi pogodak od povratka u Partizan.

Uspeo je Radnički da se vrati golom bivšeg igrača Zvezde Pavkova koji se najbolje snašao u šesnestercu crno-belih posle pravog karambola.

Pobedu Partizanu doneo je svojim prvim golom Ognjen Ožegović posle hirurški preciznog udarca.

Partizan se posle ove pobede popeo na treće mesto na tabeli i ima 19 bodova iz osam utakmica. Ovo je bio drugi poraz Radničkog u ovom prvenstvu i sa bodom manje od crno-belih nalazi se na šestoj poziciji Superlige Srbije.

Partizan-Radnički Niš 3:1

72. minut - GOOOOOOOL! Ognjen Ožegović postiže prvenac u crno-belom dresu. Odlična povratna lopta Miletića na koju je natrčao Ožegović i hirurški preciznim udarcem pogodio za 3:1.

70. minut - Udarac Tavambe glavom, ali neprecizan.

65. minut - Pokušaj Evertona sa dvadesetak metara, ali pored gola.

59. minut - GOOOOOOL! Bivši igrač Crvene zvezde, Pavkov odlično je reagovao posle karambola u šesnestercu crno-belih i sproveo je loptu iza leđa Stojkovića za 2:1.

49. minut - Diskutabilna situacija u šesnestercu Nišlija. Tavamba je uputio centaršut, Raspopović igrao rukom, ali sudija Široki nije želeo da dosudi najstrožu kaznu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Posle prvih 45. minuta igre Partizan vodi golovima Tošića i Jankovića. Crno-beli igraju u sigurnom ritmu i ukoliko ovako nastave pitanje je samo sa koliko će razlike poslati Nišlije kući.

45. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Centrirao je Nemanja R. Miletić, a nespretno je loptu odbio golman Živković pravo na nogu Jankovića koji je rutinski iskoristio ovaj poklon! 2:0!

33. minut - GOOOOOOL! Fenomenalni Zoran Tošić sjajnim udarcem postiže prvenac u dresu Partizana od povratka u klub!

32. minut - Udarac Jankovića zagrejao je dlanove golmanu Radničkog.

22. minut - Pokušaj Tavambe takozvanim 'škorpionom', ali siguran je bio golman Radničkog.

21. minut - Pokušaj Tošića iz slobodnog udarca, ali ipak nema gola.

10. minut - Početno ispitivanje snaga i blaga terenska inicijativa crno-belih. Ipak, bez konkretnih prilika.

19:00 - Meč je počeo!

18:25 - Evo i sastava za večerašnju utakmicu, Grobari će sigurno biti srećni kada vide da se u prvih 11 nalazi Solomon.

PARTIZAN: Stojković - N. R. Miletić, Mitrović, Ostojić, Antonov - Radin, Everton - Janković, Tavamba, Tošić - Solomon.

RADNIČKI NIŠ: Živković - Aksentijević, Kovačević, Miladinović, Subić - Raspopović, Jovanović - Arsić, Riota, Mrkić - Pavkov.

BONUS VIDEO: Navijači Srbije pred finale Eurobasketa 2017