Bajern napunio Majnc, Veljković autogolom pogurao Šalke ka pobedi, prvenac Jovića, Menš tvrd orah za vicešampiona! (FOTO) (VIDEO)

BUNDESLIGA, 4. KOLO

Trijumf Augsburga nad Ajntrahtom

Fudbaleri Bajerna pobedili su danas u Minhenu Majnc sa 4:0, u utakmici četvrtog kola Bundeslige i ostvarili treću pobedu.

Konačno pokazao ko je i šta je! Briljantni Luka Jović raspalio Nemačku! (VIDEO)

Španski reprezentativac prolazi kroz pakao! Ima bolesnog sina, i ne izlazi iz bolnice! (FOTO)

Po dva gola za šampiona Nemačke postigli su Arjen Roben, u 11. i 23. minutu i Robert Levandovski, u 50. i 77. minutu.

Bajern je drugi na tabeli sa devet bodova, a ispred njega je Hanover sa bodom više. Majnc je pretrpeo treći poraz u prvenstvu i zauzima 14. mesto na tabeli sa tri boda.

Šalke je na gostujućem terenu u Bremenu pobedio Verder sa 2:1 i zadržao priključak za vodećima. Verder je poveo u 20. minutu golom Lamine Sanea, a dva minuta kasnije Šalke je izjednačio autogolom Miloša Veljkovića.

Pobedu ekipi iz Gelzenkirhena doneo je Leon Gorecka u 83. minutu.

Šalke je ostvario treću pobedu i treći je na tabeli sa devet bodova, koliko ima i Bajern. Verder je pretrpeo treći prvenstveni poraz, još je bez pobede i pretposlednji je na tabeli sa jednim bodom.

Fudbaleri Augsburga pobedili su u Frankfurtu domaći Ajntraht sa 2:1 i vezali treću utakmicu bez poraza. Filip Maks doveo je Augburg u vođstvo u 20. minutu, a prednost je udvostručio Kajubi u 76. minutu. Konačan rezultat postavio je srpski fudbaler Luka Jović u 79. minutu.

Augsburg je peti na tabeli sa sedam bodova, a Ajntraht je 12. sa tri boda manje.

Štutgart je kao domaćin pobedio Volfsburg sa 2:1, a Lajpcig i Borusija Menhengladbah su podelili bodove rezultatom 2:2.

Strelci su bili Verner u 17. i u Ogustan 31. minutu za domaće, dok su za goste pogodili Azar u 25. i Štindl u 61. minutu.

BUNDESLIGA - 4. KOLO

Petak Hanover - Hamburger 2:0 (0:0) /Harnik 50, Bebu 82/

Subota Bajern - Majnc 4:0 (2:0) /Miler 11, Roben 23, Levandovski 50, 77/

Ajntraht - Augzburg 1:2 (0:1) /Jović 79 - Maks 21, Kajubi 77/

Verder - Šalke 1:2 (1:1) /Sane 20 - Veljković 22ag, Gorecka 83/

Štutgart - Volfzburg 1:0 (1:0) /Akolo 41/

RB Lajpcig - Menhengladbah 2:2 (2:1) /Verner 17, Ogustan 31 - Azar 25, Štindl 61/