POČELO JE LUDILO! Čelsi se igrao sa Karabagom, Mesi uništio Juventus! (FOTO) (VIDEO)

LIGA ŠAMPIONA, 1. KOLO

Sva dešavanja na večerašnjim mečevima mogli ste pratiti u "lajv blogu" na Espreso.co.rs

Objavljeno: 22:56h

Posle meseci čekanja došao je red na najbolji evropski fudbal. Liga šampiona se opet vratila u naše domove. U utorak uveče je na programu 1. kolo u grupama A, B, C, D, a mečevi koji se igraju:

GRUPA A Benfika - CSKA Moskva 1:2 (0:0) Seferović 51 - Vitinjo 63p, Žamaljetdinov 71 Mančester junajted - Bazel 3:0 (1:0) Felaini 35, Lukaku 53, Rašford 84

GRUPA B Bajern Minhen - Anderleht 3:0 (1:0) Levandovski 13p, Alkantara 65, Kimih 90+1 Seltik - Pari sen Žermen 0:4 (0:3) Nejmar 19, Mbape 34, Kavani 40p, Lustig 83 ag

GRUPA C Čelsi - Karabag 6:0 (2:0) Pedro 5, Zapakosta 30, Aspilikueta 56, Bakajoko 71, Batšuaji 76, 82 Roma - Atletiko Madrid 0:0 (0:0)

GRUPA D Barselona - Juventus 3:0 (1:0) Mesi 45, 69, Rakitić 56 Olimpijakos - Sporting Lisabon 2:3 (0:3) Pardo 90, 92 - Dumbija 2, Martins 13, Fernandes 43

TOK MEČEVA

90 + minut - GOOOOOL! Opet Pardo! Olimpijakos smanjuje na 2:3 protiv Sportinga!

90+ minut - GOOOOL! Bajern stavlja tačku na Anderleht! 3:0, Džošua Kimih!

89. minut - GOOOL! Olimpijakos postiže utešni gol u porazu od Sportinga. Strelac je Pardo

85. minut - GOOOOOL! Petarda i za Paris Sen Žermen! Pogodak je delo Kavanija!

84. minut - GOOOOOL! Rašford! Mančester junajted - Bazel, 3:0!

83. minut - GOOOOL! 0:4 za PSŽ! Lustig je postigao autogol!

82. minut - GOOOOOL! Autogol Medvedeva za 6:0! Čelsi je "upropastio" Karabag.

76. minut - GOOOL! Puče petarda na "Stamford bridžu, a za to se pobrinuo Batšuaji.

71. minut - GOOOL! Goleada "plavaca" se nastavlja. Tijemu Bakajoko za prvenac u dresu londonskog kluba.

71. minut - GOOOL! Potpuni preokret na "La Lušu", Žamaletdinov postiže drugi gol za CSKA, 1:2.

69. minut - GOOOL! Totalni debakl "stare dame" na "Kamp Nou". Mesi overava ubedljivi trijumf domaćina.

65. minut - GOOOL! I Bajer reklo bi se već sada overava prva tri boda preko Tijaga Alkantare.

63. minut - GOOOL! Izjednačenje u Lisabonu, Vitinjo sa "bele tačke" postiže pogodak za 1:1.

56. minut - GOOOL! Trebalo je vremena Barseloni da skrši "staru damu", ali sada već se drugačije diše. Ivan Rakitić uvećava prednost.

55. minut - GOOOL! A pljušte golovi i u Londonu. Sada Aspilikueta postiže pogodak za velikih 3:0.

53. minut - GOOOL! I Romelu Lukaku se upisuje u listu strelaca prvi put u dresu Mančester junajteda u Ligi šampiona.

50. minut - GOOOL! Zatresla se mreža i u Lisabonu! Seferović dovodi Benfiku u vođstvo.

POLUVREME - Samo da vas obavestimo da je Kilijan Mbape svojim prvim golom a PSŽ izjednačio rekord Patrika Klajverta po broju golova dok je još u tinejdžerskim godinama. Obojica su postigli po 7.

45+1 minut - GOOOL! Konačno je Barselona uspela da slomi otpor Juventusa. Lionel Mesi stiže do svog 95. pogotka u najjačem evropskom klupskom takmičenju.

43. minut - GOOOL! Novi pogodak u Pireju za potpuni potop domaćina u prvom poluvremenu. Strelac za sporting je Bruno Fernandeš.

40. minut - GOOOL! Novi "trio fantastiko" evropskog fudbala funkcioniše besprekorno. Sada se u strelce upisao Kavani za 3:0 na "Hempden parku" u Glazgovu.

35. minut - GOOOL! Konačno je i Junajted uspeo da probije odbranu Bazela i to preko Felainija.

34. minut - GOOOL! Novi pogodak za PSŽ protiv Seltika, a svoj debitantski gol daje zvezda prelaznog roka Kilijan Mbape.

30. minut - GOOOL! Čelsi duplira svoje vođstvo protiv Karabaka, a strelac je Zapakosta. Pogodak je pravo remek-delo.

19. minut - GOOOL! Nejmaaar! Najskuplji fudbaler planete već je počeo da se isplaćuje u prvom meču za PSŽ u Ligi šampiona. Njegov već peti pogodak za "svece" na pet odigranih mečeva.

13. minut - GOOOL! Ma sprema li se ovo debakl Olimpijakosu u Pireju! Martins duplira vođstvo Sportinga.

12. minut - GOOOL! Zatresla se mreža u Minhenu, doduše sa "bele tačke". Robert Levandovski je precizan nakon što je Kums srušio u svom šesnaestercu protivnika, a zbog protesta dobio i crveni karton, pa je ostavio na cedilu Anderleht.

5. minut - GOOOL! Nije dugo trebalo ni Čelsiju da načne debitante iz Azerbejdžana preko Pedra.

2. minut . GOOOL! Sejdu Dumbija postiže prvi pogodak u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona. Sporting vodi protiv Olimpijakosa u Pireju.

1. minut - Počele su sve utakmice. 20.00 - Evo i kompletnih sastava svih timova večeras. Grupa A Benfika - CSKA Moskva