Arsenal i Čelsi nisu prošli kao Junajted! Roma kroz iglene uši, Gent najveće iznenađenje! (FOTO) (VIDEO)

LIGA ŠAMPIONA, 6. KOLO

Tobdžije i Plavci bili su najbolji u najvažnijim utakmicama polusezone*Roma nije postigla pogodak u poslednjoj rundi, ali se plasirala dalje*Belgijanci za koje nastupa Stefan Mitrović igraće 1/8 finala

Završena je grupna faze Lige šampiona! U poslednjih osam utakmica odlučeno je ko će sve u narednu rundu najelitnijeg takmičenja, koje ekipe će u Ligu Evrope, a koje završavaju svoje putešestvije po Evropi. Iako su se velikani poput Čelsija ili Arsenala nalazili u veoma teškoj situaciji pred ovo kolo ipak su uspeli da izvojevaju prolaz dalje. Najveće iznenađenje predstavlja plasman Genta u nokaut fazu ispred Valensije i Liona.

Arsenal se našao u teškoj situaciji pred poslednje kolo. Trebala mu je pobeda u Atini protiv Olimpijakosa (Luka Milivojević odigrao 90 minuta) sa dva gola razlike, ali su tobdžije odigrale partiju sezone i slavile rezultatom 3:0 i tako obezbedile plasman dalje. Prvoplasirani Bajern je bez većih problema pobedio Dinamo Zagreb u Hrvatskoj. Arsenal je u Pireju dočekala spektakularna koreografija! (VIDEO)
Najbitnija utakmica sezone za Čelsi i Žoze Murinja prošla je bez većih problema. Plavci (odličnih 90 minuta odigrali Nemanja Matić i Branislav Ivanović) su na svom terenu pobedili Porto rezultatom 2:0 i tako obzebedile prvo mesto u svojoj grupi. U drugom meču ove grupe Dinamo Kijev je pobedio Makabi Tel Aviv (Predrag Rajković branio celu utakmicu) minimalnim rezultatom i stigao do drugog mesta. Porto će u Ligu Evrope. Matić ima ispisana imena svoje dece na neverovatnom mestu! (FOTO)
Najveće iznenađenje ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona je Gent (Stefan Mitrović odigrao svih 90 minuta), koji je remijem (1:1) sa Zenitom obezbedio plasman dalje. Lion je slavio u Valensiji minimalnim rezultatom, ali ostaje na poslednjem mestu iza španskog tima.
Roma je nekako uspela da prođe dalje. Iako u duelu sa BATE Borisovim (Nemanja Milunović) nije bilo golova, Bajer Leverkuzen nije pobedio Barselonu 1:1, pa će dalje Katalonci i Rimljani. U Ligu Evrope ide nemačka ekipa.
Liga šampiona 6. kolo: E grupa: Roma - BATE Borisov 0:0 Bajer Leverkuzen - Barselona 1:1 (Ćićarito 24 - Mesi 20) F grupa: Dinamo Zagreb - Bajern Minhen 0:2 (Levandovski 61, 64) Olimpijakos - Arsenal 0:3 (Žiru 29,49, 67pen) G grupa: Dinamo Kijev - Makabi Tel Aviv 1:0 (Garmaš 16) Čelsi - Porto 2:0 (Markano 12 a.g, Vilijan 52) H grupa: Valensija - Lion 0:2 (Korne 37, Lakazet 76) Gent - Zenit 2:1 (Depojtr 18, Miličević 78 - Džujba 65)
Reuters
TOK UTAKMICA Kraj svih utakmica 89. minut -
Tomas Miler nije iskoristio penal, tako da ostaje 0:2 na Maksimiru. 78. minut - Gent stiže do 2:1 protiv Zenita i tako obezbeđuje prolazak dalje.

76. minut -
66. minut -
65. minut - 62. minut -
52. minut -
49. minut -
Počela su druga poluvremena. Arsenal je u Pireju dočekala spektakularna koreografija! (VIDEO) Kraj prvih poluvremena! 37. minut -
29. minut -
24. minut -
20. minut -
19. minut -
16. minut -
10. minut -
20:45 - Sve utakmice su počele! Matić ima ispisana imena svoje dece na neverovatnom mestu! (FOTO)
20:20 -
20:00 - Evo i sastava svih timova koji će nastupiti večeras. Čak sedmorica Srba u startnim postavama.
19:30 -
19:06 -
18:30 -
18:05 -
17:30 - OVDE. 17:10 - Van Gale, sram te bilo! Pogledaj sa kojom ekipom je Ferguson lagano dobio Volfsburg! (FOTO) 16:45 - Oni nisu znali kad je dosta: 8 najvećih pobeda u istoriji Lige šampiona! (VIDEO) 16:00 - Nadamo se da ste spremni 15:10 - Ovako je Naldo šokirao Mančester
14:30 - Ovom čoveku posao na kupi Rome
14:00 - Debitantski nastup braće Nevil
13:30 Čelsija i Porta, prisetimo se ove utakmice.

Michael Ballack's winning goal v Porto in 2007...

Posted by Chelsea Football Club on Wednesday, December 9, 2015
13:00 - Još jednom, svi parovi
12:30 - Top 10 strelaca
12:00 - Dobro došli! Današnji dan započećemo podsećanjem na jučerašnji dan Ko je prošao, a ko se oprostio od ovogodišnjeg takmičenja. Reala, PSŽ-a, Volfsburga, PSV-a, Atletiko Madrida, Benfike, Mančester sitija i Sevilje Barselona, Bajern i Zenit.