LUDO OTVARANJE SEZONE U ŠPANIJI: Real utišao "Kamp Nou" i ostao bez Ronalda! (FOTO) (VIDEO)

Dobili prvi meč

Madriđani nose odličnu prednost kući na revanš Superkupa protiv najljućeg rivala

Objavljeno: 08:40h

Krenula je sezona u Španiji velikim derbijem u Superkupu između Barselone i Real Madrida.

A u prvom "El Klasiku" sezone Real je šokirao "Kamp Nou" pobedom 3:1 i sa velikom prednošću očekuje revanš meč na svom stadionu za 3 dana i mnogo je bliži osvajanju i drugog trofeja na startu nove takmičarske sezone.

Posle prvih 45 minuta u kojima nije viđeno apsolutno ništa, u drugom je usledilo pregršt uzbuđenja, četiri pogotka, jedan crveni karton...

Tragičar je možemo reći bio Đerar Pike koji je pogodio sopstvenu mrežu u 50. minutu.

I onda jedan od kontroverznijih momenata koji će opet podići prašinu u javnosti jeste penal za Barselonu u 76. minutu. Pao je Luis Suarez pored golmana Navasa, sudija je pokazao na "belu tačku", a Mesi je bio precizan za izjednačenje.

Ipak, to kao da je dodatno stimulisalo "kraljeviće" koji su onda krenuli u napad i na ovom meču rezervista Ronaldo postiže pogodak za novo vođstvo u 80. minutu i dobija prvi žuti karton zbog skidanja dresa.

Novu glupost Portugalac pravi dva minuta kasnije i ostavlja svoj tim na cedilu, kada zbog simuliranja prekršaja dobija drugu javnu opomenu i arbitar mu pokazuje put u svlačionicu.

No, ni prednost igrača više na terenu nije pomogla Barsi da izbegne poraz, već je Marko Asensio zapečatio trijumf Reala i maltene doneo trofej na "Santjago Bernabeu".

BONUS VIDEO: Nikola Mišković za Espreso posle osvajanja juniorskog Evropskog prvenstva u košarci